کد خبر: ۱۱۰۲۴۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

توضیحات فرزین درباره یارانه نان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با بیان این‌که در حال حاضر هر ایرانی ماهانه 50 هزار ریال یارانه نان دریافت می‌کند، گفت: در سال جاری در صورت افزایش مجدد قیمت نان، پس از نهایی شدن بودجه و تعیین قیمت خرید تضمینی گندم، یارانه آن پرداخت می‌شود.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، محمدرضا فرزین  درباره یارانه نان اظهار کرد: در حال حاضر مبلغ 455 هزار ریال به صورت ماهانه به هر فرد ایرانی پرداخت می‌شود که 405 هزار ریال آن بابت اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و آب و 50 هزار ریال آن بابت نان است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته با توجه به افزایش قیمت تضمینی خرید گندم از کشاورزان توسط دولت، مجددا قیمت آرد و متعاقب آن نان نیز افزایش یافت، خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد معادل این افزایش مبلغ 280 هزار ریال برای کل سال 1391 به هر فرد ایرانی پرداخت شود که این امر در سال گذشته عملیاتی شد.

دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با تاکید بر این‌که در سال 1392 همچنان پرداخت 50 هزار ریال یارانه نان به طور سرانه و ماهانه در قالب 455 هزار ریال یارانه پرداختی مشابه سال 1391 ادامه خواهد داشت و قطع نمی شود،‌ ادامه داد: بدیهی است افزایش مجدد یارانه نان، پس از نهایی شدن بودجه و تعیین قیمت تضمینی گندم و درآمدهای سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها با مصوبه مجلس از این محل قابل بررسی و تصمیم‌گیری است.
نظرات بینندگان