کد خبر: ۱۱۰۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۸ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲
در کنفرانس خبری

دایی: وقتی من با سایپا خداحافظی کردم کسی از آن اطلاعی نداشت

سرمربی راه آهن: کسانی که برای فوتبال ملی کشور ما زحمت کشیده‌اند به خصوص امثال مهدوی‌کیا که سالها در تیم ملی بوده و افتخارات زیادی به دست آورده نباید اینگونه از فوتبال خداحافظی کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، دایی در نشست خبری امروز در باشگاه راه آهن درباره تمدید قراردادش توضیح داد: لازم می‌دانم که ابتدا از مالکان و مدیریت باشگاه که امسال سال خوبی را پشت سر گذاشتیم تشکر کنم. هماهنگی کامل بین مدیریت و کادر فنی وجود داشت خدا را شکر یک نتیجه آبرومند نسبت به سالهای قبل گرفتیم و با توجه به اینکه هدف‌های درازمدتی داشتم که تیم قوی را تشکیل داده و برای سالهای آینده حتی برای قهرمانی بجنگم از دلایل اصلی من برای تمدید قراردادم بود.
وی افزود: مدیران باشگاه راه‌آهن به صرف فقط باشگاه‌داری در فوتبال سرمایه‌گذاری نمی‌کنند بلکه هدف‌هایی دارند. طی جلسات مختلف که با مدیران راه‌آهن داشتم در خصوص مسائل مختلف تیم برای سال آینده صحبت کردیم. خوشبختانه مدیران تیم راه‌آهن از مشاوران خوبی بهره‌مند هستند و ما در صدد هستیم تغییرات عمده‌ای را در شیوه باشگاه‌داری ایجاد کنیم و با توجه به اینکه نوع کار آنها با سایر باشگاه‌های خصوصی که در ایران کار کردند تفاوت داشت و هدف‌هایی داشتند، تصمیم گرفتند امسال هم انشالله با باشگاه سورینت همکاری‌ام را ادامه دهم و گام‌های بلندی در لیگ سال آینده برداریم.
دایی همچنین با بیان اینکه سال‌های قبل در راه آهن تیم را دیر می‌بست، افزود: الان فرصت مناسبی است تا خودم تیمم را با شرایطی که بقیه دارند ببندم و آن طور که دوست دارم آماده کنم. مطمئنا می‌توانیم سال‌های بعد حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم. همچنین خوشحالم که باشگاه به من اطمینان کرد و امیدوارم جواب اطمینان‌شان را بدهم و با قدرت وارد مسابقه‌ها شویم. ما سال‌های قبل شرایط دشواری داشتیم اما امسال شرایط مهیاست تا با قدرت حاضر شویم. از هم‌اکنون برنامه‌ریزی کرده‌ایم و تا حدی که برنامه‌های سازمان لیگ به ما اجازه می‌دهد، برنامه‌ریزی داریم. مطئنا تیمی که از حالا کارش را شروع می‌کند بهتر از سال‌های قبل نتیجه خواهد گرفت.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چند درصد از بازیکنان فصل‌های قبل را حفظ خواهد کرد توضیح داد: با توجه به ضعف‌هایی که داشتیم و روی آنها آنالیز لازم صورت گرفته من در پست‌هایی برای هر پست که ضعف دارم سه بازیکن را در نظر گرفته‌ام و نام آنها را به مدیریت باشگاه دادم تا با توافق آنها بازیکنان مورد نیاز جذب شود. در کنار آن دست از سازندگی بر نخواهم داشت. در حال حاضر بازیکنانی در تیم سورینت وجود دارند که ما می‌توانیم با تلفیقی از بازیکنان با تجربه و جوانان کارمان را پیش ببریم.
دایی همچنین درباره تغییر در کادر فنی افزود: کمترین تغییر را در کادر فنی خواهیم داشت و با توجه به بودجه‌ای که تعیین کردیم همان کادر فنی به کارش ادامه خواهد داد.
علی دایی همچنین در بخش دیگری از نشست خبری درباره طلبش از باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: من طلبم را به صورت قانونی پیگیری می‌کنم و تابع تصمیمات کمیته انضباطی هستم. ان‌شاءالله که به آن می‌رسم. در جلسه قبلی کمیته انضباطی هم همه مدارک را رو کردیم اما متاسفانه باشگاه پرسپولیس چنین چیزی را قبول ندارد. با این حال هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد بهتر است چون در حقوق واردتر از من و شما هستند.
سرمربی سابق پرسپولیس همچنین درباره استعفای گل‌محمدی خاطرنشان کرد: راجع به این موضوع صحبت نکنم و دامن نزنم بهتر است. شما خبر استعفای گل‌محمدی را زدید اما روزی که او را به پرسپولیس آوردند نه من می‌دانستم و نه تصمیم‌گیرنده بودم که الان بخواهم درباره‌اش صحبت کنم. به هر حال پرسپولیس و استقلال نتیجه می‌خواهند و هواداران تنها دنبال قهرمانی تیم‌شان هستند اما متاسفانه در چند سال اخیر چنین چیزی نبوده و باید درباره این موضوع از مدیریت باشگاه‌ها بپرسیم.
دایی در خصوص خداحافظی غریبانه مهدی مهدوی‌کیا از میادین فوتبال، گفت: اینگونه مسائل در جامعه ما و مخصوصاً در ورزش ما وجود دارد. به نظر من شأن مهدوی‌کیا بسیار بالا بود اما خود من معتقدم بازیکنی که سالها برای تیم ملی زحمت کشیده باید با لباس تیم ملی خداحافظی کند نه باشگاه. اما به نظر مهدی مهدوی‌کیا هم احترام می‌گذارم. خود من خداحافظی در یک بازی رسمی را دوست ندارم. خداحافظی خودم بعد از قهرمانی با تیم سایپا بود و هیچکس هم از آن اطلاع نداشت چرا که به دنبال بازی خداحافظی و این قبیل مسائل نبودم. الآن هم از آن نوع خداحافظی هم ناراحت نیستم.
وی افزود: اما کسانی که برای فوتبال ملی کشور ما زحمت کشیده‌اند به خصوص امثال مهدوی‌کیا که سالها در تیم ملی بوده و افتخارات زیادی به دست آورده نباید اینگونه از فوتبال خداحافظی کند.
دایی در خصوص خداحافظی علی کریمی از میادین فوتبال گفت: انشالله که کریمی موفق باشد.
علی دایی در پایان این نشست خبری در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی از سوی باشگاه پرسپولیس به او شده بود تاکید کرد: من در مورد پرسپولیس صحبت نمی‌کنم اما تنها می‌گویم سه، چهار پیشنهاد از باشگاه‌های مختلف داشتم اما سورینت را بهتر دانستم. الان اینجا خانه من است و دوست دارم در سورینت به آرزوهای فوتبالی‌ام برسم.
بعد از صحبت‌های علی دایی و رئیسی کیا در این نشست خبری قرارداد این مربی با راه آهن به مدت یک سال دیگر تمدید و به امضا رسید.

 

نظرات بینندگان