کد خبر: ۱۱۰۳۰۰
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۲ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

قالیباف: عهد می بندم روزهای بی کینه و دروغ و پر از صفا را به کشور، شهر و آسمانمان بازگردانم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قالیباف گفت: من به عنوان یک باقیمانده از کاروان شهدا در بین شما حضور دارم و از این بابت خوشحالم.

شهردار تهران در همایشی که 18 اردیبهشت ماه با عنوان «تجلیل از خادمان هیات‌الرضا» در سالن ورزشی شهرداری کرج برگزار شد، با بیان این مطلب ادامه داد: من معتقدم اگر امروز عزت اسلام، عزت مسلمین، عزت دنیوی و اخروی را می‌خواهیم، این مسائل جز در فرهنگ قرآن و فترت نباید در جای دیگری دنبال شود.

وی افزود: امروز فرهنگ ایثار، محبت، گذشت و خدمت در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی تنها راه نجات ماست. در بخشی از سالیانی که پشت سر گذاشتیم، اگر عقب‌ماندگی در بخش‌های فرهنگی و اقتصادی می‌بینیم و اگر به جای سیاست دینی، سیاست‌زدگی می‌بینیم به این علت است که از فرهنگ شهادت و از فرهنگ اهل بیت فاصله گرفتیم.

قالیباف ادامه داد: وضعیت موجود در شان مردم و نظام نیست. کشور ما قابلیت‌هایی بیش از اینها دارد. تنها راه نجات ما ادامه راه جهاد در دفاع مقدس است. با فرهنگ سرمایه داری و دوری از اهل بیت به جایی نمی‌رسیم؟ باید راه امام (ره) و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری ادامه دهیم.
وی همچنین گفت: تنها کار ما این نیست که حوزه‌های خدماتی و عمرانی را درست کنیم بلکه باید جامعه را به سمت هدایت قدسی ببریم تا مردم عبادت خدا کنند و شهدا نیز از ما همین را می‌خواهند. خدمت در راه بهبود بخشیدن به وضعیت اقتصادی، باید این خروجی را داشته باشد که فرصت رشد و تعالی به جوانان جامعه بدهد. هدف از همه اینها باید گسترش جوهره دینی و عبادت و بندگی خدا باشد. ما باید در سایه مدیریت جهادی و در سایه عقلانیت کار را پیش ببریم.

وی اظهار کرد: من آمده‌ام دوباره با برادران شهیدم که گویی در چشمان شما نشسته‌اند، عهد ببندم و بگویم که تمام سال‌های انقلاب رنج کشیدم اما آه نکشیدم. آماده‌ام که دوباره با امامم و با چشمان نگران مردمم و با خاک میهنم، عهد دوباره‌ی عشق ببندم. عهد ببندم روزهای بی کینه و دروغ و پر از صفا را به کشور، شهر و آسمانمان بازگردانم.

قالیباف در پایان اظهار کرد: تنها راه اداره کشور را ادامه جهاد و تلاش توام با اخلاص در سایه نظام ولایی و در مسیر مکتب اهل بیت می‌دانم.

در این مراسم حاضران پلاکاردهایی به دست گرفته بودند که روی آنها شعارهایی از جمله «من فقط به خاطر رهبرم به تو رای می‌دهم»، «نسل علی‌اکبریم فداییان رهبریم»، «مالک اشتر علی، فدایی سیدعلی» روی آنها نوشته بود و همچنین روبان‌های زردرنگی به مچ دستان خود بسته بودند که البته دست‌اندرکاران این برنامه روبان‌های زردرنگ را به عنوان نمادهای هیات حزب‌الله معرفی کردند و گفتند: این روبان‌های زرد رنگ به این معنا نیست که رنگ انتخاباتی آقای قالیباف زردرنگ است.
در پایان این مراسم، از تعدادی از خانواده‌های شهدا نیز تجلیل است.
نظرات بینندگان