کد خبر: ۱۱۰۴۱۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۶ - ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۲

دفاع حداد عادل از محمد باقر قالیباف

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
غلامعلی حدادعادل در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه شیراز به دفاع از عملکرد محمد باقر قالیباف پرداخت. این عضو ائتلاف پیشرفت اصولگرایان درباره انتخاب کاندیدای نهایی ائتلاف گفت که  هز سه عضو ائتلاف (قالیباف، ولایتی و حداد عادل) ثبت نام می کنند و پس از اعلام نظر شورای نگهبان دو نفر کناره گیری خواهند کرد.

به گزارش رسانه های اصولگرا، وی با اشاره به اینکه از سال 74 مدیر‌ عامل بنیاد دایره‌المعارف اسلامی بوده افزود: در تاریخ خون‌بار ایران، انتقال قدرت خشن، بی‌رحمانه، بی‌منطق و خونین بوده است.»

گزیده سخنان حداد عادل به این شرح است:

  • از زمان مشروطه تا اکنون، من تنها فردی هستم که بعد از اینکه دوره‌ای رئیس مجلس بوده در دوره بعد رای نیاورده، اما در مجلس به عنوان نماینده حضور یافتم و تابع قانون باقی ماندم؛ چرا که به انتقال نرم قدرت اعتقاد دارم و خواستم به عده‌ای نشان دهم که اگر رای نیاوردید باید به خدمت خود به جامعه ادامه بدهید.
  • چرا برخی هشت سال حضور قالیباف در جبهه‌های جنگ و جان بر کفی‌های او برای اسلام و ایران را به یاد نمی‌آورند.
  • صد‌ها نفر از دوستان و هم‌رزمان قالیباف در کنارش شهید شدند و آیا این در کارنامه قالیباف نیست.
  • اگر چه ممکن است قالیباف سرعت واکنش بالایی نداشته باشد و من نیزبه وی انتقاداتی داشته باشم که باید واکنش بیشتری نشان می‌داد، اما عملکرد وی این‌گونه نبوده که آب به آسیاب دشمن ریخته باشد؛ چرا که من دقت بسیار داشتم و این چنین نبوده است.
  • صحبت کسانی را که دو‌پهلو سخن گفته‌اند را از یاد نمی‌بریم، ممکن است که ما انتظار بیشتری داشتیم اما قالیباف سکوت نکرده بود.
  • بعد از فتنه 88 من جزء کسانی بودم که از طرف شورای نگهبان دعوت شدم که به اعتراضات موسوی و کروبی رسیدگی کنم.
  • موسوی و کروبی جزء نظام بودند؛ چرا که از طرف شورای نگهبان تائیدصلاحیت شدند و موسوی 13 میلیون رای آورد و در کنار آن، نظام با  تمام قوا امنیت انتخابات را حفظ کرد و با حرکتی که این افراد داشتند، حبس خانگی حداقل پاسخ به آنان بود.
  • 18 بیانیه‌ای را که موسوی صادر و کروبی آن‌ها را تائیدکرد را بخوانید که اگر این اقدامات ادامه می‌یافت، معلوم نبود چه بلایی بر سر مملکت می‌آمد، این حصر خانگی هم به نفع این آقایان بود و هم به نفع نظام.
  • فعلا ثبت نام می‌کنیم و بعد از اعلام نظر شورای نگهبان تا زمان رای‌گیری، یک نفر از ائتلاف سه نفره، معرفی می‌شود و دو نفر کنار می‌روند و آن یک نفر هنوز مشخص نیست.
نظرات بینندگان