کد خبر: ۱۱۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲

برقراری پرواز مستقیم تهران - گوانجو (چین)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 در راستای سیاست جذب گردشگر از ایران به چین و همچنین ارائه خدمات بهتر به مسافران، بزودی خط مستقیم پروازی بین تهران - گوانجو برقرار می شود.

به گزارش ایرنا، به همین مناسبت پنجشنبه شب مراسمی با حضور ˈ علیرضا سالاریان ˈ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، مسئولین شرکت هواپیمایی ماهان و بخش های مختلف استان گوانگ دونگ از جمله معاون مدیرکل دفتر امور خارجه این استان در جنوب چین و مسوولان ارشد فرودگاهی و هواپیمایی گوانجو برگزار شد.

همچنین جمع کثیری از دست اندرکاران صنعت توریسم استان گوانگ دونگ و تجار ایرانی مقیم گوانجو در این برنامه افتتاحیه شرکت کردند.

در این مراسم اعلام شد شرکت هواپیمایی ماهان در راستای گسترش فعالیت خود در کشور چین و ارائه خدمات بهتر به مسافران و به ویژه دسترسی آنان به نقاط گردشگری و تجاری در نظر دارد خط پرواز مستقیم از تهران به گوانجو و بلعکس را از تاریخ 29 اردیبهشت ماه سالجاری برقرار نماید .

در راستای گسترش روابط بین تهران - پکن، به خصوص در زمینه گردشگری و صادرات کالاهای ایرانی به چین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در گوانجو سال گذشته به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

استان گوانگ دونگ با مرکزیت شهر گوانجو در جنوب چین یکی از مراکز تجاری و قطب های بازرگانی این کشور محسوب می شود.

میزان کل صادرات و واردات استان گوانگ دونگ با ایران در سال 2011میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 27 درصد رشد داشت و به رقم 10 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید .

استان گوانگ دونگ بیشترین فعالیت تجاری را در بین تمامی استان های این کشور با رقمی معادل 600 میلیارد دلار دارد.

گفته می شود 34 درصد تجارت چین در این استان در جریان است.
نظرات بینندگان