کد خبر: ۱۱۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۴ - ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۲

جمع آوری «صراحت‌نامه» هاشمی از نمایشگاه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس بیست‌وششمین نمایشگاه کتاب تهران درباره‌ی جمع‌آوری کتاب «صراحت‌نامه»ی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و توقف عرضه‌ی آن در نمایشگاه کتاب توضیحاتی ارائه کرد. 

علی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی مسأله‌ی کتاب «صراحت‌نامه» که ظاهرا تا دو روز اول نمایشگاه کتاب هم ارائه می‌شده است، گفت: این موضوع به این دلیل بوده است که گاهی مواردی به نقل از شخصیت‌ها آورده می‌شود و ما برای این‌که بتوانیم به آن کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب مجوز بدهیم، مجبوریم این‌گونه نقل قول‌ها را از مراکز ذی‌صلاح استعلام کنیم تا ببینیم نقل قول‌ها با واقعیت تطبیق دارند یا خیر؟ مسأله‌ی این کتاب هم به خاطر این موضوع بوده است.

او توضیح داد: ضوابط حضور کتاب در نمایشگاه تعریف شده است و هر کتابی که از وزارت ارشاد مجوز چاپ بگیرد و از طریق اداره‌ی کتاب اعلام وصول شود، می‌تواند در نمایشگاه حضور پیدا کند.

اسماعیلی درباره‌ی کتاب «صراحت‌نامه» نیز گفت: مراحل اعلام وصول و استعلام این کتاب نیز طولانی نشده و کارهای آن در دست اقدام است. 

«صراحت‌نامه» متن گفت‌وگوی مفصلی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سال 89 است که در آن به پرسش‌های متنوعی در حوزه‌ی مدیریت ارتباطات سیاسی و فرهنگی و همین‌طور زندگی شخصی خود پاسخ داده است. 

به گفته‌ی تدوین‌کنندگان کتاب، او در این مصاحبه برای اولین‌بار گفته که آماده‌ی کناره‌گیری از قدرت است، اما می‌ترسد اقدامش قهر تلقی شود. هاشمی در این کتاب دیدگاه‌های خود را در مورد مناظرات مشهور سال 88 کاندیداهای ریاست‌جمهوری تشریح کرده و نظراتش در مورد نوع فعالیت شبکه‌ی خبری بی بی سی و حضور چهره‌هایی نظیر عطاء‌الله مهاجرانی در آن را اعلام کرده است.
نظرات بینندگان