arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۰۷۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

عقب نشینی هواپیمایی ترکیه از ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای مهمانداران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایر) از تصمیم گذشته اش درباره ممنوعیت رژ لب قرمز پررنگ برای زنان مهماندار شرکت، عقب نشینی کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اقدام پس از آن صورت گرفت که این ممنوعیت اعتراضاتی را به دنبال داشت. مخالفان، دولت ترکیه را به تلاش برای اسلامیزه کردن کشور متهم می کنند.

در بخشنامه قبلی ترکیش ایر خطاب به زنان مهماندار آمده بود:" آرایش های زرق و برق دار ممنوع است. در آرایش  باید از رنگ های ملایم استفاده شود و رنگ های جیغ و آرایش های زرق و برق دار نباشد. گذاشتن کلاه گیس ممنوع است و موها باید با رنگ های طبیعی باشند. علاوه بر رنگ قرمز، رژ های به رنگ کبود و صورتی نیز نباید استفاده شود و موها نباید روی گوش ها را بگیرد و گوش ها باید مشخص باشد."

این موضوع باعث شد شماری از مهمانداران و فعالان اجتماعی سیاسی با تجمع در فرودگاه استانبول و فعالیت در شبکه های اجتماعی به این ممنوعیت جدید اعتراض کنند.

"تیمیل کوتیل" مدیرعامل شرکت هواپیمایی ترکیه هم در این باره گفت: این ممنوعیت برای مهمانداران، توسط مدیران میانی شرکت اتخاذ و بزرگنمایی شده بود.

وی با رد وجود ممنوعیتی برای آرایش زنان مهماندار در شرکت هواپیمایی ترکیه افزود: مهمانداران می توانند از رنگی که مناسب می دانند برای رژلب خود استفاده کنند.

او ادامه داد: ممنوعیت اعلام شده مورد موافقت مدیریت عالی شرکت قرار نگرفته بود.

قبل از این، مدیران شرکت هواپیمایی ترکیه درباره این ممنوعیت گفته بودند که ترجیح می دهند مهمانداران ترکیش ایر از آرایش های ساده و سبک استفاده کنند.

این ممنوعیت باعث شد شماری از زنان با محکومیت این تصمیم، عکس هایی از خود را با لب های بسیار قرمز در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.
نظرات بینندگان