کد خبر: ۱۱۰۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

خبر خوش جوانفکر: دولت من ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جوانفکر با تاکید بر این‌که من مستقل آمدم ،یادآور شد که دولت من ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر جوانفکر پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: فعالیت سیاسی در کشور ما افت و خیزهایی داشته است و شما در جریان مسائلی که برای من به وجود آمد هستید، این‌که این اتفاق افتاد و دوره شش ماهه زندان برای من در نظر گرفته شد، را هیچ وقت قبول نداشته و ندارم، اما به هر حال تابع قانون هستم و همه باید از قانون تبعیت کنند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: تک تک شما همکاران بنده هستید، پس معتقدم سمت ریاست‌جمهوری فرصتی برای خدمتگزاری و عرضه توانمندی در جهت پیشرفت کشور است و بنده با همین نیت خودم را نامزد کردم و امیدوارم با شرکت در انتخابات و انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی بتوانم رای لازم را برای کسب کرسی ریاست‌جمهوری داشته باشم.

جوانفکر با بیان این‌که کرسی ریاست‌جمهوری فرصتی برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ است، اظهار کرد: با توجه به تجربیاتی که داشته‌ام امیدوارم که بتوانم در عرصه ریاست‌جمهوری تجربیاتم را به کار گیرم.

وی همچنین گفت:‌ این روزها از من سوال می‌شود که آیا پایبند به قانون خواهید بود و نظر شورای نگهبان برایت محترم است که من می‌گویم این سوال فقط متوجه نامزدها نیست، بلکه همه باید تابع قانون باشند و بر اساس ضوابط قانونی عمل کنند و حتی شورای نگهبان هم باید از قانون تابعیت کند و من فکر می‌کنم که اگر شورای نگهبان بر اساس قانون و با توجه به سوابق من عمل کند، حتما تایید صلاحیت می‌شوم و این انتظار را هم دارم که تایید صلاحیت شوم.

جوانفکر تصریح کرد: اگر ردصلاحیت شوم، از اعضای محترم شورای نگهبان درخواست می‌کنم که دلایل خود را به افکار عمومی اعلام کنند و در این صورت بنده هیچ اعتراضی نخواهم داشت.

خبرنگاری از جوانفکر پرسید بالاخره شما یک دوره محکومیت شش ماهه داشته‌اید آیا فکر می‌کنید تایید صلاحیت شوید که وی پاسخ داد: محکومیت در دستگاه قضایی به معنای ردصلاحیت شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری نیست.

خبرنگار دیگری از جوانفکر پرسید وقتی که به روزنامه ایران ریختند و می‌خواستند شما را دستگیر کنند، آقای احمدی‌نژاد از شما حمایت کردند و باعث شد که شما را نبرند، بعد از این‌که دستگیر شدید هم آقای احمدی‌نژاد از شما حمایت کردند آیا شما هم‌اکنون هم از حمایت از احمدی‌نژاد برخوردارید؟ جوانفکر در پاسخ به این سوال گفت: بنده با امید به کسب آرای مردم به اینجا آمده‌ام و دارای پایگاه اجتماعی هستم و اصلا با این نیت وارد عرصه شدم. آن روز که به روزنامه ایران آمدند، اصلا هیچ حکمی برای بازداشت من وجود نداشت و اصلا چنین حکمی صادر نشده بود و نمی‌توان فردی را بدون حکم بازداشت کرد بنابراین گذاشتند و رفتند، این موضوع چه ربطی به حمایت رییس‌جمهور از من دارد، کارشان خلاف قانون بود.

خبرنگاری به جوانفکر که با همسرش برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات کشور آمده بود، گفت این حرکت شما یعنی آمدن با همسرتان مثل حضور آقای موسوی و خانم زهرا رهنورد است که جوانفکر بلافاصله با بیان این‌که خدا نکند،تصریح کرد: خانواده من موافق حضورم در این عرصه نبودند، ولی من بالاخره مجابشان کردم و به آنها گفتم این فرصت، فرصتی است که من دینم را که به مردم دارم ادا کنم پس از آن بالاخره موافقت کردند حال در ذهن شما خبرنگاران آن موضوع تداعی نشود.

جوانفکر در ادامه با تاکید بر این‌که من مستقل آمدم و دولت من ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهد بود، گفت: دیدگاه فکری من با دیدگاه خود آقای احمدی‌نژاد انطباق دارد.

جوانفکر در جواب سوالی مبنی بر اینکه آیا شما به نمایندگی از دولت آمده‌اید یا مستقل هستید وبرای حضورتان با چه کسی مشورت کرده‌اید گفت: من مستقل آمده ام یعنی خودم آمده‌ام البته دیدگاه فکری با دولت احمدی‌نژاد و خود احمدی‌نژاد اتفاق دارد و اگر موفق شدم ادامه دولت احمدی‌نژاد خواهم داد.

وی که پس از انجام مراحل ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری سخن می‌گفت، در پاسخ به اصرار خبرنگاران مبنی بر این‌که با مشورت چه کسی به عرصه انتخابات گذاشتید؟ گفت: مگر من به شما باید بگویم با چه کسی مشورت کرده‌ام و آیا این‌که برای خودم تصمیم گرفتم بیایم باید محکوم شوم؟ من خود تصمیم گرفتم وارد عرصه انتخابات شدم.

وی در جواب این سوال که آیا آقای مشایی امروز برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخاباتی کشور مراجعه خواهد کرد گفت: من اطلاعی ندارم.

وی همچنین در پاسخ به صحبت‌های خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا قبول دارید رییس جمهور باید هم قرینه ولایت باشد؟ گفت:شما سوالانتان را بپرسید، چرا محاکمه و بازجویی می‌کنید و این کار درست نیست و خبرنگار پاسخ داد آیا شما خود را در قد و قواره ولایت می‌دانید که می‌خواهید رییس جمهور شوید که جوانفکر پاسخ داد: من 11 سال امین رهبری بودم و الان چرا نباید خودم را در این قد و قواره بدانم که بخواهم کاندید رییس جمهوری شوم اگر شما دلیلی دارید می ‌توانید به من رای ندهید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جریان موسوم به انحرافی وجود دارد، تصریح کرد: جریان انحرافی وجود خارجی ندارد .

جوانفکر در جواب این سوال که آیا به نفع مشایی کنار می‌روید، گفت: من آمده‌ام تا توانمندی‌های خود را عرضه کنم.

وی در جواب این سوال که آیا در کابینه خود از شخص احمدی‌نژاد استفاده می‌کنید، تصریح کرد : قطعا.

وی در جواب این سوال که چقدر احتمال دارد رای بیاروید؟ گفت: اگر تایید صلاحیت شوم،‌خیلی زیاد.

وی همچنین در جواب این سوال که در موضوع هسته‌یی چه برنامه‌هایی را دارید، یادآورشد : هر کسی به عرصه سیاست وارد می‌شود باید در مسائل داخلی و خارجی برنامه داشته باشد و ما هم حتما برنامه داریم و در مورد مسئله هسته‌یی اگر دولت احتمالی بنده روی کار آید در امتداد دولت احمدی‌نژاد خواهد بود و همانگونه که دولت احمدی نژاد کشور را هسته‌یی کرد، ما نیز با قاطعیت این مسیر را ادامه خواهیم داد.

وی با تاکید بر این‌که اولویت کارش حل مشکلات اقتصادی مردم است،تاکید کرد : اگر بنده رییس جمهور دولت آینده باشم در هماهنگی با ارکان اصلی نظام می‌شود مسائل اقتصادی کشور را سامان داد.
نظرات بینندگان