کد خبر: ۱۱۰۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

معماي هميشگي دلیل اختلال اینترنت!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرروابط عمومی شرکت زیرساخت ارتباطات هرگونه اختلال در شبکه اینترنتی این شرکت را رد کرد!

مهدی خدایی در مورد اختلالات اخیر اینترنت در کشور اظهار داشت: در بخش اینترنت و توزیع و کنترل آن یک زنجیره وجود دارد که شرکت زیرساخت تنها یکی از حلقه های آن است این در حالی است كه اختلال در این چند وقت اخیر مربوط به حوزه ما نیست و شاید دلیل آن در بخش های دیگری از کشور باشد. وی ادامه داد: ارائه پهنای باند و سرعت اینترنت در حال حاضر از سوی شرکت زیرساخت بدون هیچ مشكلی به شرکت هایی که درخواست داده‌اند، انجام می شود. وی افزود: ما در شبکه خودمان هیچ مشکلی نداریم و مشکل‌‌های این چند وقت اخیر مربوط به جاهای دیگر است که باید در آنجا پرس و جو کنیم.

خدایی خاطرنشان کرد: اگر اختلال مربوط به شبکه زیرساخت بود کل اینترنت کشور قطع می شد ولی ما در شبکه خود و توزیع پهنای باند و سرعت اینترنت در حال حاضر هیچ مشکلی نداریم و شما باید بدنبال حلقه های دیگر این زنجیره اینترنتی باشید. وی در مورد کندی سرعت اینترنت که به طور سراسری در کشور وجود دارد اظهار داشت: باز هم می‌گویم که این مشکل از طرف شرکت زیرساخت نیست و ما در شبکه خودمان هیچ مشکلی نداریم شاید برخی از شرکت‌ها پهنای باند خود را در هنگام ارائه به یوزر نهایی کاهش داده باشند و شاید دلایل دیگری برای این افت سرعت اینترنت در کشور وجود داشته باشد.

گفتنی است کاهش سرعت اینترنت در هفته‌های اخیر به معضلی شدید برای کاربران اینترنت تبدیل شده است این در حالی است که مسئولان این امر ضمن تکذیب هرگونه مشکل در ارائه سرعت اینترنت به هر نحوی سعی در آرام نشان دادن اوضاع دارند و مدیران روابط عمومی شرکت‌ها و سازمان‌های مربوطه در هنگام مواجه با تماس خبرنگاران سعی در اظهار بی‌اطلاعی و پاس کاری بین همکاران خود دارند. در حالی که قطع و وصلی‌های اخیر و افت سرعت اینترنت کاملا مشهود و مشکل ساز شده است ولی پاسخگویی نیست.

نظرات بینندگان