کد خبر: ۱۱۰۸۳۳
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

کتاب جدید دکتر حسین مدرسی طباطبائی در معرفی شیعه به غیر شیعیان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
"اسلام شیعی میراثی از خاندان پیامبر (ص)" کتاب تازه دکتر حسین مدرسی طباطبائی است. این کتاب مروری است بر آموزه‌های اصلی اسلام شیعی که تلاش می کند دیدگاه های مکتب تشیع را در حوزه مسائل جهان بینی، اخلاق و معنویت، شناخت رفتار فردی و اجتماعی، رابطه میان انسان و خد، فرد و جامعه، و نیز مناسبات با مسلمانان دیگر و غیر مسلمانان معرفی کند، با مرور و انتخاب برخی از ادوار تاریخی، و نگاه برخی از مسائل کلامی و فرقه ای.

به گزارش انتخاب به نقل از سایت کتابخانه مجلس، کتاب حاضر، تکیه بر جنبه های انسانی در اسلام شیعی دارد تا از دل آن پیام این مکتب را برای جهان امروز  بیان نماید.

این کتاب با استفاده از حدود 2000 کتاب قدیم و جدید نوشته شده و در درجه اول در معرفی مذهب تشیع به زبان انگلیسی برای خوانندگان غیرشیعی است.

نویسنده در باره این کتاب نوشته‌ است: کتاب تنها دسته بندی تعالیم تشیع امامی است در مسائل اخلاقی و معنوی ، و الگویی که آن مکتب برای یک جامعه پاک مؤمنانه و عادلانه دارد و انسانیتی که به وجود می آورد و تمدن و فرهنگی که  برای جهان پیشنهاد می کند - چیزهایی که امروز نقطه تمرکز مذاهب زنده جهان در معرفی خویش است - و اصلاً و ابداً کاری به مسائل تاریخی و کلامی و فرقوی ندارد . بنده این کتاب را مانیفست گرایش عقلانی در فکر شیعی می دانم و فکر می کنم اگر  استادم مطهری و استاد او آیت الله بروجردی بودند از این کتاب خرسند می شدند هر چند اکثر معاصرین شاید اصلاً نفهمند عقلانیت  خوردنی است یا پوشیدنی .

این کتاب در سال 2014 توسط انتشارات ONEORLD منتشر خواهد شد.

01modarresi

نظرات بینندگان