arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۰۹۰۴
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۰ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

آپارتمان‌هایی که پای میز قرارداد ارزان شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در بازار مسکن تهران مدت زیادی است که دیگر خبری از تخفیف و ارزانی نیست؛ چراکه فروشنده‌ها براین باورند این روزها چرخاندن چرخ اقتصاد خانواده با شرایط فعلی دشوار شده است به همین خاطر آنها سعی دارند از طریق فروش کالای سرمایه‌ای خود، خرج و مخارج زندگی شان را تامین کنند.

البته اکثر این دسته از فروشنده‌ها همان سازنده‌ها در بازار مسکن هستند، اما ناگفته نماند که در حال حاضر متقاضیان در بازار خرید مسکن اگر خوش شانس باشند می‌توانند از فروشنده‌هایی که قصد تبدیل به احسن واحدشان را دارند تخفیف بگیرند در غیر این صورت خبری از تخفیف در بازار مسکن تهران نیست.

یکی از بنگاهداران فعال در خیابان نارمک درباره نرخ معامله شده واحد مسکونی در یک هفته گذشته به «دنیای اقتصاد» گفت: یک واحد مسکونی 56 متری که 13 سال عمر بنا دارد به قیمت 195 میلیون تومان به خریدار هفته گذشته واگذار شد.

وی در ادامه افزود: مالک در ابتدا قیمت پیشنهادی فروش واحد مذکور را 215 میلیون تومان تعیین کرده بود یعنی متری 3 میلیون و 840 هزار تومان. اما وی به دلیل نبود مشتری و پول لازم بودن حاضر شد قیمت هر متر مربع واحدش را به 3 میلیون و 480 هزار تومان کاهش دهد.

این بنگاهدار تاکید کرد: علتی که باعث شد تا مالک راضی به تخفیف شود، مساله خرید واحد دیگری بود که فروشنده هرچه سریع تر باید مبلغ خرید آن را تامین می‌کرد.

علاوه براین در حوالی خیابان جمهوری در یک بنگاه املاک 2 معامله خرید و فروش در هفته گذشته به ثبت رسیده است.

این مشاور املاک درباره جزئیات معاملات اظهار کرد: یک معامله مربوط به واحدی 106 متری در خیابان ارومیه بود که قیمت هر متر مربع آن 5 میلیون تومان محاسبه شده بود و ناگفته نماند که واحد مذکور نوساز و از کلیه امکانات برخوردار بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: واحد دیگری به متراژ 66 متر مربع در خیابان یاسری واقع در خیابان جمهوری متری 5 میلیون و 100 هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود که به متقاضی واگذار شد.
این مشاور املاک تصریح کرد: قیمت‌های معامله شده برای هر دو فایل نرخ‌هایی است که کلام اول و آخر فروشنده‌ها بوده است یعنی هیچ تخفیفی از سوی مالک در نظر گرفته نشده است.

همچنین در خیابان افسریه 3 میلیون و 100 هزار تومان به عنوان قیمت هر متر مربع واحدی 70 متری نوساز به همراه کلیه امکانات تعیین شده بود که روز گذشته به فروش رسید. بنگاهداری با افزودن به این مطلب گفت: مشتری این واحد مسکونی درخواستی برای تخفیف نکرد و به همین خاطر فروشنده هم تخفیفی در نظر نگرفت.


نظرات بینندگان