arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۰۹۶۷
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۹ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

مادر معاون وزیر،زن برگزیده سال‌شد+عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن، مرکز امور زنان ریاست جمهوری از 50 زن برگزیده سال 91 تجلیل کرد که در میان آنها، عنوان زن خانه دار برگزیده نصیب «طاهره امامی رضوی» شد؛ مادر 88ساله ای که دو فرزندش در دولت دهم سمت های معاونتی و مدیریتی دارند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، طاهره امامی رضوی، با نام خانوادگی آشنایش، زن خانه دار برگزیده سال 91 است؛ مادر 88 ساله دکتر حسن امامی رضوی که معاون درمان وزارت بهداشت است و فرزند دیگرش، رابعه امامی رضوی در مرکز امور زنان ریاست جمهوری، به عنوان مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده کار می کند.

رابعه امامی رضوی می گوید: «انتخاب مادرم به عنوان زن خانه دار برگزیده صرفا به دلیل انس با قرآن و تربیت فرزندانی بوده که همگی به مدارج عالیه رسیده اند. تعداد فرزندان، عروس و دامادها، نوه ها و نتیجه های مادرم به 75 نفر می رسد که همگی شان تحصیلات عالیه دارند و از این بین پنج، شش نفرشان عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند.»


طاهره امامی رضوی، متولد سال 1304 است و تحصیلات مقدماتی را از مادر و زبان عربی و تفسیر قرآن را از پدرشوهرش، آیت الله امامی خلخالی آموخته است. همسر او، قاضی بازنشسته دادگستری بود که در سال 82 از دنیا رفت. رابعه امامی رضوی می گوید: «ما 7 خواهر و برادر هستیم که خواهرانم لیسانس ادبیات، لیسانس زبان انگلیسی، لیسانس مدیریت بازرگانی، لیسانس کتابداری دارند و برادرانم یکی متخصص جراحی عمومی و دیگری مهندس بازنشسته جهاد کشاورزی است. من هم کارشناس ارشد حقوق بین الملل دارم.»

رابعه امامی رضوی البته می گوید که انتخاب مادرش به عنوان یکی از زنان برگزیده سال 91 ارتباطی با مدیریت او در مرکز امور زنان ریاست جمهوری و معاونت برادرش در وزارت بهداشت ندارد و صرفا به دلیل تعداد زیاد فرزند و نوه و نتیجه صورت گرفته است. او می گوید: «با توجه به رویکردهای جدید دولت در افزایش جمعیت، یکی از فاکتورهای انتخاب زن خانه دار برگزیده تعداد فرزندان زیاد و تربیت سازنده آنها بوده است. خانم های واجد این شرایط در تمام استان ها از طریق مشاورین استاندارها و مشاورین دستگاه های مربوطه انتخاب و به مرکز امور زنان ریاست جمهوری معرفی شدند و کمیته انتخاب از میان آنها زن برگزیده را انتخاب کرد.»

نظرات بینندگان