کد خبر: ۱۱۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۰۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

بالاخره کانال پیگیری اختلالات اینترنت مشخص شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پاسخ به تکرار سوال خبرنگار سیتنا در خصوص کندی سرعت اینترنت در هفته‎های اخیر، گفت: این موضوع را از چند کانال پیگیری کنید. از یک سو از شرکت ارتباطات زیرساخت که تامین کننده‎ی زیرساخت است پیگیری کنید و از سوی دیگر از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات سوال کنید، نهایتا به جمع بندی خواهید رسید.

"علی حکیم جوادی" رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور در گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا (citna.ir) در خصوص اختلال در شبکه‎ی اینترنت کشور و دسترسی به VPNها، همزمان با اجرای فاز جدید شبکه‎ی ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: این دو مقوله‎های کاملا جدا از هم بوده و هیچ ارتباطی به هم ندارند.

وی ادامه داد: وقتی سیاستی در حوزه‎ی اینترنت کشور تعیین می‎شود ممکن است تاثیراتی در سایر امور مرتبط با این حوزه نیز داشته باشد، ولی اخیرا به هیچ عنوان موضوعی در مورد کندی و اختلال در اینترنت کشور نداشته‎ایم.

معاون وزیر ارتباطات، در ادامه گفت: ماموریت وزارت ما کاملا مشخص است. کسب و کار ما در ارائه‎ی خدمات مطلوب چه در حوزه‎ی اینترنت و چه در حوزه‎ی شبکه‎ی ملی اطلاعات است و این دو با هم هیچ تناقضی ندارند، ولی گاها ممکن است سرویس‎هایی با کیفیت پایین نیز ارائه شوند که این موضوع را به شدت دنبال می‎کنیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات، در پاسخ به تکرار سوال خبرنگار سیتنا در خصوص کندی سرعت اینترنت در هفته‎های اخیر، گفت: این موضوع را از چند کانال پیگیری کنید. از یک سو از شرکت ارتباطات زیرساخت که تامین کننده‎ی زیرساخت است پیگیری کنید و از سوی دیگر از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات سوال کنید، نهایتا به جمع بندی خواهید رسید. اجازه دهید من راجع به این موضوع بیش از این اظهارنظر نکنم.
نظرات بینندگان