کد خبر: ۱۱۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۰ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲

جاسوسی دولت آمریکا از خبرنگاران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : یک خبرگزاری غربی از جاسوسی دولت آمریکا از خبرنگاران و زیر نظر بودن کارمندان خود به مدت دو ماه از سوی نهادهای امنیتی ایالات متحده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتدپرس با انتشار این مطلب اعلام کرد که دولت آمریکا از طریق رصد تلفن های خبرنگاران، کارمندان این خبرگزاری را زیر نظر داشته است.

بر اساس این گزارش، دولت امریکا به طور مخفیانه مکالمات تلفنی گزارشگران و مقامات این خبرگزاری را به مدت دو ماه در سال 2012 ضبط کرده است. آسوشیتد پرس این اقدام را نفوذی بزرگ و بی سابقه در عملیات خبر رسانی توصیف نمود.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا مکالمات تلفنی شخصی و کاری خبرنگاران آسوشیتد پرس را رصد می کرده و این کار (ضبط مکالمات تلفنی) به آوریل تا می 2012 و به دفاتر نیویورک، هارتفورد، واشنگتن و البته خبرنگاران مجلس نمایندگان مربوط است.

"گری پرویت" مدیر اجرایی آسوشیتد پرس با انتشار نامه ای اعلام کرد: این خبرگزای مطلع شده که وزارت دادگستری ایالات متحده، تماس های تلفنی بیش از 20 خط مربوط به خبرنگاران و مقامات را جمع آوری کرده است. در این نامه که آن را در خطاب به "اریک هولدر" دادستان کل امریکا نوشته‌ شده، آمده است: "هیچ توجیهی برای چنینی اقدامی وجود ندارد."
نظرات بینندگان