کد خبر: ۱۱۱۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۲ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲

ايران چهارمين ناوگان بزرگ نفتي دنيا را دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: مديرعامل سازمان بنادر و و دريانوردي گفت: ايران چهارمين ناوگان بزرگ نفتي دنيا را دارد.

عطاءالله صدر بعدازظهر امروز در بيست و يکمين همايش هماهنگي ارگان‌هاي دريايي کشور گفت: بايد تلاش کنيم تا تسهيلات ارزان قيمت در اختيار نيروي دريايي قرار گيرد.

وي افزود: در صدد هستيم تا پايان برنامه توسعه 5 هزار دريانورد تربيت کنيم که اين امر بدون اشاعه فرهنگ دريايي امکان‌پذير نيست و اين همايش‌ها بايد عملياتي بوده و بازتاب بين‌المللي داشته باشد.

اين مسئول با اشاره به اينکه هم‌اکنون کشور ما بيش از 172 ميليون تن ظرفيت تخليه و بارگيري در بنادر بازرگاني برخوردار است، تصريح کرد: بيش از 7/5 ميليون واحد کانتينر ظرفيت کانتينري و بيش از 13 ميليون نفر ظرفيت مسافري در بنادر و اسکله‌هاي مسافري از ديگر ظرفيت بنادر و دريانوردي مازندران است.

صدر با اشاره به اينکه ايران با بيش از 7/5 ميليون واحد کانتينر ظرفيت ملکي در ناوگان تجاري به عنوان يکي از بزرگ‌ترين ناوگان خاورميانه است، ابراز داشت: در بخش ناوگان نفتي نيز 10 ميليون تن ظرفيت ملکي ناوگان نفتي ايران است که اين ظرفيت جايگاه کشور را به عنوان چهارمين ناوگان بزرگ دنيا قرار داده است.

مديرعامل سازمان بنادر و و دريانوردي ايران ابراز اميدواري کرد که کشور در سال‌هاي آينده در جايگاه دومين ناوگان بزرگ دنيا قرار گيرد.

عضو هيئت عامل و معاون امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي کشور نيز در در اين همايش اطهار داشت: پيشينه حضور پرثمر در دريا و توجه آن در امر توسعه کلان به بيش از شش قرن مي‌رسد.

علي استيري با اشاره به اينکه دريا به ايجاد فرصت‌هاي شغلي در حوزه‌هاي مختلف کمک مي‌کند، گفت: دريا يکي از مهم‌ترين ابزار پيشرفت اقتصادي، بهبود وضع اجتماعي و اقتصادي کشورها به حساب مي‌آيد و سرمايه‌گذاري‌هاي گسترده‌اي در آن مي‌شود.

وي اظهار داشت: سواحل بايد جايگاهي براي آرامش و رفاه بخش زيادي از جمعيت کشور باشد.

اين مسئول بيان کرد: برگزاري اين همايش فضايي جديد براي ارتقاء منابع انساني با توجه به نقش موثر منابع انساني در ارتقاء ايمني دريانوردي ايجاد مي‌کند .
نظرات بینندگان