کد خبر: ۱۱۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۰ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲

مايکروسافت سرويس اسناد گوگل را هم مسخره کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مايکروسافت که تا به امروز ابايي از مسخره کردن سرويس هاي مختلف گوگل نداشته، اين بار به سراغ سرويس اسناد اين شرکت رفته است.

به گزارش فارس به نقل از تامزهاردوير،مايکروسافت از ماه نوامبر به اين سو بارها خدمات جيميل را مسخره کرده و گوگل را به نقض حريم شخصي کاربران متهم کرده بود. اين شرکت در تازه ترين اقدام دو اگهي تبليغاتي در مورد خدمات اسناد گوگل و سرويس مشابه آن در مايکروسافت يعني آفيس 365 منتشر کرده است.

آگهي اول " سرويس اسناد گوگل ارزش شرط بندي ندارد" نام دارد و در آن به کاربران هشدار داده شده که خطر نکنند و فايل هاي آفيس را در قالب سرويس هاي گوگل به کار نگيرند، زيرا مايکروسافت که خود طراح آفيس است مي داند چگونه بايد استفاده بهينه از فايل هاي آفيس را ممکن کند اما گوگل چنين توانايي و قابليتي ندارد.

از سوي ديگر در اين فايل ها اطلاعات با ارزش شخصي وجود دارد و به ادعاي مايکروسافت، گوگل شرکت قابل اعتمادي نيست و نبايد اطلاعات ياد شده را در اختيار آن قرار داد. مايکروسافت همچنين هشدار داده که استفاده از خدمات اسناد گوگل براي باز کردن فايل ها ممکن است منجر به از دست دادن بخشي از اطلاعات شود.

در آگهي دوم هم هشدار داده شده که استفاده از خدمات اسناد گوگل منجر به کاهش بهره وري افراد مي شود، زيرا امکانات آن براي تعامل مناسب نيست و بر خلاف آفيس 365 از برخي ويژگي ها مانند Power Pivot، SmartArt، واترمارک، ويرايش تصاوير و .... برخودار نيست.
نظرات بینندگان