کد خبر: ۱۱۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

اعمال محدودیت برای حضور هاشمی در دانشگاه تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، از تصمیم انجمن اسلامی مبنی بر دعوت هاشمی رفسنجانی جهت سخنرانی و انجام پرسش و پاسخ در یکشنبه هفته آتی، در دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش انتخاب ؛ محمد رهبری، سخنگو و مسئول روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، ضمن اعلام تلاش برای حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران برای یکشنبه هفته آینده، بیان داشت: در نظر داشتیم تا در روز سه شنبه گذشته، شاهد حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران باشیم تا دغدغه ومطالبات دانشگاه و جامعه دانشگاهی را در حضور ایشان مطرح نماییم، اما به بهانه این که تبلیغات در مرحله بررسی تایید صلاحیت ها جایز نیست و تامین امنیت این مراسم  برای دانشگاه مشکل است و احتمالا مشکلاتی پیش خواهد آمد، از حضور ایشان جلوگیری به عمل آمد.

وی ضمن گلایه نسبت به برخی اعمال سلیقه ها افزود: اعمال چنین محدودیت هایی فضا را برای ایجاد حماسه سیاسی محدود می کند. این محدودیت برای ورود هاشمی رفسنجانی به دانشگاه تهران در حالی انجام شده است که در همین روزها شاهد حضور دیگر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در دانمشگاه تهران و دیگر دانشگاه های مختلف هستیم و اگر حضور کاندیداهای ریاست جمهوری در دانشگاه منع قانونی دارد، حضور دیگر کاندیداها در دانشگاه ها با چه توجیهی است؟

مسئول روابط عمومی انجمن اسلامی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر فضای دانشگاه از فضای پرنشاطی که انتظار می رود در ایام انتخابات شاهد آن باشیم فاصله دارد و برگزار زود هنگام امتحانات دانشگاه نیز به فضای سرد موجود در دانشگاه ها دامن زده است.
رهبری در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران، گفت: در تلاش هستیم تا پیش از شروع امتحانات دانشگاه ها، شاهد حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران باشیم تا مطالبات و دغدغه های خود را در غالب جلسه پرسش و پاسخی با ایشان در میان بگذاریم  و در همین راستا امیدواریم تا در روز یکشنبه هفته آتی، شرایط حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران محقق شود تا امکان مطرح شدن مطالبات دانشجویی و پیگیری آن ها نیز ایجاد گردد.
نظرات بینندگان