کد خبر: ۱۱۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

ویژه برنامه های انتخاباتی صدا و سیما

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نشانی ، شب آفتابی ، روبه فردا ، رای شما، الف تا ب انتخاب عنوان ویژه برنامه های انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران و یازدهمین دوره ریاست جمهوری شبکه تهران است که بر روی آنتن می رود.

نشانی ، شب آفتابی ، روبه فردا ، رای شما، الف تا ب انتخاب  عنوان ویژه برنامه های انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران و یازدهمین دوره ریاست جمهوری شبکه تهران است که بر روی آنتن می رود.  

"نشانی "  نامه سرگشاده برای نامزدهای انتخاباتی 

" نشانی " عنوان برنامه ای تولیدی از گروه اجتماعی شبکه تهران  ویژه یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری است که در روزهای زوج ( شنبه – دوشنبه – چهارشنبه ) به مدت 25 دقیقه روی آنتن می رود. امیر حسین خرمشاهی تهیه کننده برنامه "نشانی " در توضیح این برنامه می گوید: " نشانی " یک نامه سرگشاده برای نامزدهای انتخاباتی رییس جمهوری است که در این برنامه نخبگان علمی ، فرهنگی ، هنری و.... انتظاراتشان را از رییس جمهور آینده در جمع خانواده با حضور رای اولی ها  مطرح  و در خصوص انتخاب رییس جمهور اصلح و حضور در انتخابات به بحث و گفتگو می نشیند. همچنین برنامه نشانی بخش ویژه ای نیز به شهرستان های استان تهران اختصاص داده و شهروندان این شهرستان ها می توانند در خصوص حضور در  انتخابات  و انتظارتشان صحبت کنند. برنامه " نشانی "  در روزهای  زوج ساعت 17:50  به مدت 25 پخش می شود. 

رای شما"  

" رای شما " عنوان میان برنامه ای تولیدی- گزارشی از گروه اجتماعی شبکه تهران  ویژه انتخابات یازدهمین دوره رییس جمهوری است که در سه زمان مختلف پخش می شود و اولین بخش آن 24 اردیبهشت ماه پخش شد. این میان برنامه با ساختاری گزارشی در میان اقشار مختلف جامعه از جمله اساتید برجسته دانشگاهی ، روحانیون، هنرمندان ، چهره های سیاسی و.... با محوریت تشویق و ترغیب مردم و جوانان برای حضور پرشور و میلیونی در انتخابات ، مشارکت اجتماعی شهروندان و تعیین سرنوشت سیاسی تولید می شود. این برنامه در مدت زمان 3 دقیقه در 100 قسمت پخش خواهد شد. سید یوسف موسوی تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.  
 
شب آفتابی 

" شب آفتابی  " عنوان برنامه زنده ترکیبی ویژه انتخابات از گروه اجتماعی شبکه تهران است که اولین قسمت آن امشب ساعت 20  پخش می شود. برنامه گفت و گو محور " شب آفتابی  "ویژه انتخابات در 26 قسمت 55 دقیقه تهیه و تولید می شود و حسن میربهاء تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد. بنا بر این گزارش ، این برنامه با رویکرد آگاهی بخشی ، امید و اطلاع رسانی در ایام انتخابات روی آنتن می رود و قرار است فرهیختگان حوزه های مختلف  میهمان برنامه گفت و گو محور  شب آفتابی هستند .برنامه " شب آفتابی  " با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری درباره شعار سال 92 حماسه سیاسی – حماسه اقتصادی به بیان دستاوردهای نظام ، افزایش غرور ملی مردم و همدلی و همزبانی با مسئولان در ایام انتخابات نمایش داده خواهد شد.  این برنامه روز های چهارشنبه هر هفته  ساعت 20 بر روی آنتن می رود. 

"روبه فردا "

"روبه فردا " عنوان برنامه ای زنده -  تولیدی ازگروه اجتماعی شبکه تهران است که بخش زنده آن در برنامه " سلام تهران " روی آنتن می رود و بخش تولیدی آن به  زودی پخش می شود.  
این برنامه با محوریت انتخابات شوراهای شهر و روستا استان تهران و نیم نگاهی به انتخابات یازدهمین دوره رییس جمهوری در مدت زمان 30 دقیقه 26 قسمتی تهیه و تولید می شود.   
بنا براین گزارش ، تهیه این برنامه، توسط اکیپ پرتابل تولید فنی شبکه همراه با اتوبوس سیار مجهز به امکانات فیلمبرداری در سطح استان و شهر تهران صورت می گیرد و سعی دارد تا  همراه با مردم مطالبات آنها را برای مخاطبان شهر تهران انعکاس دهد. همچنین این برنامه نگاه ویژه ای به مطالبات مردمی در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا استان تهران و یازدهمین دوره رییس جمهوری دارد. علاوه بر این برنامه " روبه فردا"    تلاش می کند تا خواسته های مردم را بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در برنامه مطرح و شبکه تهران نیز با نگاه بیطرفانه خواسته ها  آنها را انعکاس دهد. فرهاد ناصح تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد.  
 
برنامه الف تا ب انتخاب " عنوان مستندی از گروه اجتماعی شبکه تهران با محوریت انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری  است که هم اکنون در مرحله تولید قرار دارد. سعید قنبری تهیه کننده برنامه " الف تا ب انتخاب " با بیان این مطلب می گوید: این برنامه در 10 قسمت 15 دقیقه  ای تولید می شود و محوریت اصلی آن نمایش فرآیند انتخابات از مرحله مقدماتی  تا مرحله  نهایی ( انتخاب کاندیدا مورد نظر ) به منظور برای ایجاد اطمینان و باور مخاطبان ( صیانت از رای مردم در انتخابات ) است .به عبارت دیگر در این آیتم  چگونگی امنیت از  رای مردم اعم از نظارت و اجرای توسط مسئولان شورای نگهبان ،  وزارت کشور و استانداری به نمایش گذاشته می شود. پخش نم آهنگ با اشعار حماسی و ملی ، گزارش مردمی ، وله .... از دیگر آیتم های این برنامه است.  
بنا بر این گزارش ، برنامه های روتین گروه اجتماعی شبکه تهران مانند سلام تهران ، درشهر، دراستان، تهران 20 ، به خانه بر می گردیم  واین برنامه ها  همزمان با نزدیک شدن به انتخابات شهر و روستا و ریاست جمهوری با توجه شعار سال به فرموده مقام معظم رهبری جماسه سیاسی – حماسه اقتصادی با رویکرد تشویق – تهییج و تبلیغ با تهیه بخش های مجزا با محوریت پاسخگویی به مطالبات مردمی و استفاده از کارشناسان مجرب در این حوزه برای مخاطبان و بینندگان فعالیت ویژه ای خواهند داشت. 

فردای روشن ویژه برنامه انتخابات
 
"فردای روشن " عنوان برنامه تولیدی از گروه سیاسی شبکه تهران است که پخش آن از فروردین ماه آغاز شده و از اواسط اردیبهشت ماه سه روز در هفته ( یکشنبه – سه شنبه – پنج شنبه ) ساعت  22:20پخش می شود.

این برنامه با محوریت یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری در 26 قسمت 20 تهیه و تولید می شود و سید مهدی حسینی تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد..  
بنا بر این گزارش ، طنز ، پانتومیم ، گزارش مردمی ،استفاده از کارشناس آیتم های این برنامه را تشکیل می دهد و رویکرد اصلی برنامه گفتمان پیشرفت کشور در عرصه های مختلف مانند نانو، انژری هسته ای، است. 

فرآیند انتخاب ، مکانیزم انتخابات ، نقش مردم در مشارکت سیاسی و انتخاب اصلح از جمله محورهای اصلی این برنامه را شامل می شود.

نظرات بینندگان