کد خبر: ۱۱۱۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۹ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

نجات دو آلمانی در ارتفاعات دماوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از نجات دو کوهنورد آلمانی که در ارتفاعات دماوند گرفتار شده بودند خبرداد.

به گزارش انتخاب، محمود مظفری در گفت‌وگو با ایسنا با تشریح جزئیات عملیات نجات دو تن از کوهنوردان آلمانی که در ارتفاعات دماوند محبوس شده بودند گفت: صبح امروز در پی تماسی با مرکز فوریت‌های امدادی 147 امدادگران کوهستان این سازمان در جریان حادثه دیدن کوهنوردانی در ارتفاعات دماوند قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه با توجه به نوع گزارش دریافتی و همچنین شرایط جوی بلافاصله یک تیم امداد کوهستان به صورت زمینی و تیمی دیگر به وسیله بالگرد به منطقه اعزام شد افزود: بررسی‌های اولیه نشان داد که یک تیم 10 نفره از توریست‌های آلمانی برای اسکی و کوهنوردی به ارتفاعات دماوند صعود کرده بودند که با توجه به ریزش بهمن در آن منطقه محبوس می‌شوند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از میان این تیم دو نفر دچار مصدومیت شده بودند گفت: این دو مصدوم که 70 و 71 سال داشتند از ناحیه کتف و کمر دچار سانحه شده بودند.

مظفر با بیان اینکه یکی از مصدومان سال پیش از ناحیه کمر عمل جراحی انجام داده بود گفت: با توجه به نوع مصدومیت این کوهنورد بلافاصله امداد هوایی برای انتقال این افراد به مراکز درمانی به محل ارسال شد که با توجه به شرایط جوی نامناسب اقدامات لازم انجام و این دو کوهنورد آلمانی به بیمارستان میلاد تحویل داده شدند.
نظرات بینندگان