arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۵۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۹ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲

قتل دختر صراف در میدان فردوسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سارق ناشناسی با حمله به فروشنده صرافی او را به قتل رساند و مقداری دلار به سرقت برد.

این دزدی خونین حدود ساعت 11صبح سه‌شنبه در صرافی امین واقع در میدان فردوسی تهران رخ داد و پلیس هنوز ردی از قاتل به دست نیاورده است.  

زمان وقوع حادثه مرد جوانی وارد صرافی امین شد. در آن هنگام دختر 40ساله‌ مالک مغازه به نام گیتی در مغازه حضور داشت. مشتری غریبه کارت هدیه‌ای را روی پیشخوان گذاشت و گفت قصد دارد با این کارت مقداری دلار بخرد. دختر صراف نیز به او جواب داد حتما باید کارت‌ملی همراه داشته باشد در غیر این صورت نمی‌تواند کمکی به وی کند.

مرد مشتری که انتظار شنیدن چنین جوابی را نداشت چند دقیقه‌ای را معطل کرد تا اینکه با استفاده از فرصت پیش‌آمده به پشت پیشخوان پرید و درحالی‌که قمه‌ای را از زیر لباسش بیرون آورده بود ضربه‌ای به شکم گیتی زد و بعد از سرقت مقداری دلار معادل حدود 50میلیون‌تومان از گاوصندوق، به سرعت پا به فرار گذاشت.

دختر جوان درحالی‌که دچار خونریزی شده بود، آژیر خطر را به صدا درآورد و چند نفری از مغازه‌داران و پدر گیتی به سرعت خود را به صرافی رساندند و دختر جوان را درحالی‌که غرق در خون بود، به بیمارستان بردند البته چند بیمارستان از پذیرش گیتی خودداری کردند تا اینکه در نهایت وی جان خودش را از دست داد.یکی از شاهدان این جنایت به خبرنگار ما گفت:«من و خیلی‌های دیگر قاتل را موقع فرار دیدیم البته آن موقع نمی‌دانستیم چه اتفاقی افتاده است. آن مرد به‌سرعت می‌دوید و اصلا حواسش به هیچ‌چیز نبود طوری‌که موقع فرار مقداری دلار از جیب‌هایش بیرون ریخت و هرچه او را صدا زدند برای برداشتن دلارها نایستاد.»

مردی که در همسایگی صرافی امین، قنادی دارد، نیز گفت:«زمان وقوع حادثه خودم در مغازه نبودم اما همکارانم تا قبل از به صدا درآمدن آژیر متوجه موضوع نشدند و به محض شنیدن صدای آژیر به طرف صرافی رفتند اما قاتل فرار کرده بود.» یکی دیگر از شاهدان نیز گفت:«من دیر متوجه موضوع شدم. دقیق نمی‌دانم اما فکر می‌کنم قاتل همدستی داشت که با موتوسیکلت منتظرش بود. قاتل خیلی سریع فرار کرد. از آن طرف پلیس هم زود رسید. شاید حدود پنج‌دقیقه بعد ماموران خودشان را رساندند اما کار از کار گذشته بود.»

در همین حال پدر مقتول و مالک صرافی درحالی‌که به شدت متاثر بود و به سختی حرف می‌زد به خبرنگار ما گفت: من، دختر و پسرم با هم در صرافی کار می‌کردیم. روز حادثه پسرم گفت کاری برایش پیش آمده و نمی‌تواند به مغازه بیاید. من و دخترم باهم به صرافی رفتیم. بعد از چند ساعت برای رفتن به دستشویی از مغازه خارج شدم و شاید پنج‌دقیقه طول نکشید وقتی برگشتم دیدم دخترم خون‌آلود افتاده‌است بلافاصله او را به بیمارستان چمران بردیم اما در آنجا او را پذیرش نکردند بعد به بیمارستان‌های آتیه و بهمن و لاله رفتیم آنها هم قبول نکردند. سپس دخترم را به بیمارستان دادگستری بردیم در آنجا زخمش را بخیه کردند و گفتند چیز مهمی نیست و تا فردا مرخص می‌شود. وضعیت دخترم خیلی بد بود نتوانستم طاقت بیاورم می‌دیدم دخترم دارد جلوی چشمم پرپر می‌شود. دو ساعت بعد او را با رضایت خودم ترخیص کردیم و به بیمارستان پارسا بردیم. وقتی به آنجا رسیدیم پذیرش کردند و بلافاصله دکتر گفت باید عمل شود.

عمق جراحت خیلی زیاد بود. چندین ساعت در اتاق عمل ماندند حدود ساعت 12 شب بود که دکتر از اتاق عمل بیرون آمد. وقتی وضعیت دخترم را پرسیدم گفت دعا کنید. گفت طهال و یک کلیه‌اش را خارج کرده‌اند. وضعیت روده‌هایش هم خوب نبود و جراحت به آنجا هم رسیده‌ بود که تا جای امکان آن را ترمیم کرده ‌است، دکتر گفت بقیه‌اش با خداست فقط دعا کنید.

ما همگی در بیمارستان بودیم منتظر بهبود دخترم، که گفتند او فوت کرد. پدر گیتی که به‌شدت ناراحت بود ادامه داد: چندین بیمارستان دخترم را رد کردند شاید اگر آنها قبول می‌کردند وضعیت دخترم این‌طور نمی‌شد و او زنده بود.

او در مورد نحوه سرقت گفت: من خودم زمان سرقت آنجا نبودم اما وقتی دوربین صرافی را بازبینی کردم متوجه شدم فرد سارق وارد مغازه شده و به سمت دخترم حمله کرده‌است. بلافاصله گیتی به سمت آژیر رفت و آن را به صدا درآورد.

مرد سارق هم دخترم را با چاقویی که در دستش بود زد و دلارها را برداشت و فرار کرد.  بنا بر این گزارش، در حال حاضر رسیدگی به این پرونده توسط کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل پلیس آگاهی و زیر نظر بازپرس شهریاری ادامه دارد و ماموران تصاویر دوربین‌های مداربسته صرافی را مهم‌ترین سرنخ خود برای شناسایی قاتل می‌دانند.

منبع: روزنامه شرق
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
1
472
مرگ انساتیت به کجا داریم میرسیم ما واقعا متاسفم
نظرات بینندگان