کد خبر: ۱۱۱۶۲۴
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۴ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲

سخنگوی اصل 90: ردصلاحیت مشایی قطعی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در مهلت مقرر برای رسیدگی به پرونده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، ما از طرف کمیسیون اصل 90 پرونده تشکیل شده برای مشایی را تحویل دستگاه های نظارتی دادیم تا در تصمیم گیری آنها لحاظ شود.
مصطفی افضلی فرد در گفت وگو با فارس در اردبیل اظهار داشت: محتوای این پرونده مربوط به شکایت نمایندگان مجلس هشتم از مشایی در خصوص برخی ریخت و پاش ها و همچنین حیف و میل بیت المال در مناطق آزاد تجاری و همچنین پرونده مربوط به کیش بود که در این زمینه کمیسیون نظر نهایی خود را جمع بندی کرده و در اختیار دستگاه های نظارتی قرار داد تا در رسیدگی به صلاحیت مشایی این پرونده مدنظر قرار گیرد.

وی با رد شایعه تشکیل پرونده برای سایر کاندیداها در کمیسیون اصل 90 و ارجاع آن به دستگاه نظارتی به ویژه شورای نگهبان افزود: ما به غیر از مشایی برای هیچ کس دیگر پرونده ای تشکیل ندادیم و قرار نیست در این زمینه اقدامی را انجام دهیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به نظر می رسد با توجه به در نظر گرفتن جمیع جهات در خصوص مشایی و جریان انحرافی رد صلاحیت وی قطعی باشد ولی باید منتظر ماند و هفته آینده نظر قطعی شورای نگهبان را در این زمینه مشاهده کرد.

افضلی فرد با اشاره به مفتوح بودن پرونده در کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: پرونده او به دلیل شکایت افراد حقیقی و حقوقی در کمیسیون مفتوح است.

وی در پایان گفت و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل در خصوص ارجاع پرونده مربوط به شکایات نمایندگان از رئیس جمهور در همراهی کردن مشایی برای حضور در ستاد انتخابات و ثبت نام او گفت: این پرونده با امضای 170 نماینده مجلس به کمیسیون اصل 90 ارجاع شده و ما نسبت به رسیدگی آن اقدام خواهیم کرد.
نظرات بینندگان