arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۶ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲

فیلمی که در فضا اکران می شود+عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سه فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی قراراست یک فیلم جدید از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان را پیش از اکران در سینماهای آمریکا در فضا دریافت و مشاهده کنند.

به نقل از ایسنا، فیلم «پیشتازان فضا به سوی تاریکی» جدیدترین فیلم یکی از طولانی‌ترین مجموعه‌ داستانهای علمی تخیلی قرار است امروز پنجشنبه در آمریکا اکران شود اما ناسا این فیلم را پیش از تاریخ رسمی انتشار آن به ایستگاه فضایی ارسال کرده است.

این نمایش فیلم بویژه برای یکی از اعضای حاضر در ایستگاه چشمگیر است. کریس کسیدی قرار است در یک گپ گروهی با جی‌جی آبرامز، کارگردان فیلم و چند تن از بازیگران آن در روز پنج‌شنبه گفت‌وگو کند.به گفته مقامات ناسا، کسیدی قرار است اطلاعاتی در مورد زندگی در ایستگاه فضایی را در اختیار آنها بگذارد.

بازیگران حاضر در این گفت‌وگو عبارتند از کریس پاین (کاپیتان کرک)، آلیس ایو (دکتر کارول مارکوس) و جان چو (سولو).

این اولین بار نیست که یک فیلم جدید به فضا ارسال شده است. اولین فیلم از مجموعه پیشتازان فضا در زمان اکران آن در سال 2009 به فضا ارسال شد. در سال 2005 نیز فیلم هری پاتر و جام آتش برای سرگرمی اعضای ایستگاه فضایی به فضا ارسال شد.

به تازگی سه تن از اعضای ایستگاه پس از پنج ماه اقامت در فضا به زمین بازگشته و کسیدی، پاول وینوگرادوف و الکساندر میسورکین را برای نگهداری از این مدارگرد تا زمان ورود اعضای جدید در اواخر ماه مه تنها گذاشته‌اند.

نظرات بینندگان