کد خبر: ۱۱۱۶۵۱
تعداد نظرات: ۲۷ نظر
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۵ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۲

قالیباف: تهران ایران کوچکی است که بر مبنای شایسته سالاری اداره اش می کنیم

دولت آینده باید به این فضای بسته عرصه مدیریت و سیکل بسته مدیریتی که در چند دوره اتفاق افتاده پایان دهد و به یک تغییر جدی در حوزه مدیریت و تحقق قانون اساسی و حل مشکلات اقتصادی......
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمد باقر قالیباف صبح امروز در اجتماع مردم کردستان در مسجد جامع شهر سنندج سخنرانی کرد.

به گزارش سايت قاليباف، وی کردستان را  استان شهید پرور، مقاوم و بافرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی خواند و گفت:  از ویژگی های این فرهنگ اصیل ایرانی و بومی می‌توان به  دانش افزایی در میان مردم استان و وفای به عهد در زندگی مردم اشاره کرد.  مردمانی که از اصیل ترین فرهنگ ایرانی برخوردار هستند. توجه به خانواده از ویژگی‌های اصلی مردم کردستان است. توفیق بزرگی است که امروز در جمع شما عزیزان از روستاها تا شهرستان های دیگر کردستان حضور دارم. دیدار با شما برای من امیدبخش است و یادآور دوستان رزمنده و رشادت های مردم این مرز و بوم در دهه اول انقلاب و فرزندان برومند کردستان در دوران دفاع مقدس است.

دولت نباید دغدغه‌ای مهم‌تر از مردم داشته باشد

شهردار تهران افزود:‌ بارها این جمله را از من شنیده اید که در انتخابات پیش رو هرگز قصد تضعیف و یا مقابله با کسی را نداریم، قرار است با منطق و اخلاق به واقعیت های جامعه توجه کنیم و آن ها را با صراحت برای مردم بیان کنیم. دولت آینده باید درد مردم را به درستی و با همه وجود حس کند. دولت باید صدای مردم مخصوصا مستضعفان و محرومان و آن هایی که از مرکز کشور دور هستند را بشنود.  دولت آینده باید هم گوش شنوا داشته باشد تا صدای مردم را بشنود و هم توان حل مشکلات مردم را داشته باشد. دولت آینده اگر بخواهد همچنان در مناقشات سیاسی و اختلافات به سر ببرد، به این معنی است که صدای مردم را نشنیده و یا دغدغه ای مهمتر از دغدغه داشته است. اولین نکته ای که باید مد نظر دولتمردان بعدی باشد، این است که بر اساس قانون اساسی در انتخابات ثبت نام کند و از همان روزی که در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد می‌کند، باید مکلف باشد که حقوق قانون اساسی که به عنوان میثاق دولت و مردم است را بدون هیچگونه تبعیض و تردیدی اجرایی کند. نباید این موضوع تکرار شود که پس از به قدرت رسیدن، به قانون اساسی بی توجهی شود و یا اینکه بندهایی از قانون را اجرا کنند و نسبت به بندهای دیگر همان قانون بی‌تفاوت باشند و آن را اجرایی نکنند. 
 
مردم «عدالت واقعی» می‌خواهند، نه عدالت شعاری
قاليباف با بيان اين كه "دولت آینده باید بداند که این مردم به «شعار عدالت» نیازمند نیستند" اظهار كرد: «مردم این شعار را بارها و بارها شنیده اند.  مردم تشنه خود عدالت هستند و باید این عدالت را در بعد مسائل اقتصادی و اجتماعی در زندگی خود حس کنند. در حوزه مسائل اقتصادی شاهد هستیم که چه مسائل و مشکلاتی وجود دارد و باید آن ها را حل و فصل کنیم. اما در کنار عدالت اقتصادی، نکته مهمتر عدالت اجتماعی است که همه آحاد مردم و جوانان با هر گرایش، قومیت، سلیقه، زبان، دین، مذهب و نژادی که هستند به آن نیاز دارند. مردم باید بدانند که فرصت های اجتماعی در کشور برای همه برابر است. اینگونه نیست که اگر از این قوم باشید، امکان خاصی برای شما فراهم باشد و اگر از این قوم نباشید این امکان از شما گرفته شود و یا اینکه دوری و نزدیکی از تهران نباید باعث حذف فرصت ها و ظرفیت ها شود. قانون اساسی یعنی در کنار عدالت اقتصادی باید عدالت اجتماعی و فرصت هایی که نسل جوان به آن نیاز دارند، به صورت یکسان برای همه فراهم شود. جوانان باید احساس کنند به اندازه ظرفیت و استعدادی که دارند می توانند از ظرفیت استان ، شهر و کشورشان در همه بخش ها بهره ببرند.»
 
کارنامه من گواه است که وعده‌ خلاف واقع نمی‌دهم
قالیباف ادامه داد: «دولت آینده باید به این فضای بسته عرصه مدیریت و سیکل بسته مدیریتی که در چند دوره اتفاق افتاده پایان دهد و به یک تغییر جدی در حوزه مدیریت و تحقق قانون اساسی و حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی گام بردارد. دولت آینده باید بداند سیاست زدگی باید از سر اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی دور شود. این مهمترین مشکلی است که امروز دامن ما را گرفته است.»
 
قالیباف افزود: «تا به امروز همه سعی و تلاش من بر این بوده که وعده خلاف واقع و قولی که در توانم نیست را ندهم. کارنامه من در طول 35 سال گذشته گواه بر این موضوع است. در این مکان مقدس در حضور شما مردم عزیز با شما عهد می بندم مطالبی که در اینجا بیان کردم را به فضل الهی و کمک شما مردم اجرایی خواهم کرد. اگر توفیق حضور در دولت آینده را داشتم براساس مطالب مطرح شده در این جلسه و پیمانی که در روز ثبت نام بیان کردم عمل خواهم کرد. این تعهد و وعده من به شماست.»
 
شهردار تهران گفت: «همچنین در زمینه توجه به عدالت اجتماعی اساس کار را از تمرکز زدایی دور کردم و اجازه دادم در همه محلات تهران مردم در زندگی خود تصمیم بگیرند. امروز 374 محله در تهران وجود دارد و در هر محله یک مدیر محله از سوی مردم انتخاب شده است . مردم خودشان درباره مسائل محله انتخاب و تصمیم گیری می کنند. امروز تهران یک ایران کوچک از همه اقوام ، گروه ها، ادیان، مذاهب و زبان های مختلف است. بنده تلاش کردم در شهرداری تهران از همه اقوام و گروه ها استفاده کنم تا شایسته سالاری حاکم باشد و امکان استفاده تمامی گروه ها از فرصت خدمت گذاری فراهم شود.»
 
باید به نخبگان استانی اعتماد کنیم
قالیباف با انتقاد از وضع موجود در كشور گفت: «ساختار اداری و اجرایی ما متمرکز است و کمتر اجازه می دهیم مسائلی که استانی و شهرستانی هستند توسط نیروهای استانی اداره شوند. اگرمسائلی در سطح استان هست باید اجازه دهیم نخبگان استان درباره‌اش تصمیم بگیرند. همانطور که بنده به عنوان شهردار تهران حق ندارم برای یک محله که مردم در آنجا زندگی می کنند به صورت مستقیم تصمیم گیری کنم. مردم محله اولویت های محله خود را می شناسند و در صورتی که اولویت آن ها پارک، کتابخانه، زمین ورزش، درمانگاه و ... باشد خود آن ها تصمیم گیری می کنند و این ها را درست می کنند. اصلا به  چه حقی بنده به عنوان شهردار تهران باید در کارکرد محله تصمیم بگیرم؟  اگر تهران در مسیر پیشرفت و عدالت قرار گرفته است خاطر آن است که مردم احساس می کنند به آن ها احترام گذاشته می شود. همیشه نیز تصمیمات آن ها بهتر از بنده بوده است. البته موضوعاتی در شهر تهران است که مقیاس شهری ، فراملی و ملی دارد، حتما در این زمینه باید مدیریت شهری بر اساس تجربه ، علم و نحوه اداره جامعه تصمیم گیری کند.«
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۷
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
400
154
آقای دکتر قالیباف دوست داریم
master
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
6
212
آقای قالیباف عزیز
فکر کنم شما ایران رو ندیدید
من در خوزستان زندگی میکنم که سر جمع کل امکاناتمون نصف شهر تهران هم نیست
بوشهر رو دیدم که نصف خوزستانم امانات نداره
کهگیلویه رو دیدم که به جای شهرستان باید به شهرهاش گفت روستا از بی امکاناتی
شما فقط تهران رو میبینی
هر کس رییس جمهور این کشور شد به جز به بعضی شهرها به مابقی استانها ظلم کرد
(آزادی بیان رو قدر نهید منتشر کنید)
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
6
50
بدون شك فرمايشات آقاي دكتر قاليباف درست است كه تهران ايران كوچك است و آنجا به درستي اداره شده البته تا حدي درست است. اما هميشه هم همينطور است كه تهران به خوبي اداره مي شود و برخي از شهرهاي بزرگي چون اصفهان و ... ولي شهرهاي ديگر چطور.
آيا امكانات رفاهي كه در تهران هست در شهرهاي
ديگر هم هست
آيا امكانات دانشگاهي كه در تهران هست در شهرهاي ديگر هم هست
آيا آسفالت تهران مثل اسفالت شهر ما هم هست بايد قبول كنيم كه در شهرهاي ديگر هم زندگي لازم است
آقاي شهردار، هميشه همينطور بوده كه تران خوب بوده ولي شهرهاي ديگر چي؟
براي ايجاد رفاه در تهران بايد به شهرهاي ديگر رسيد تا فوج فوج مهاجرت به تهران را نبينيم آن وقت با هزينه كمتر مي توان تهران را اداره كرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
64
220
امیدوارم اگه رئیس جمهور شدید چوب برندارید بیافتید به جون مردم و یا دستور تیر اندازی بدین.....!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
82
194
فعلا که ایشان همتشان را در تخریب هاشمی بکار بسته اند!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
33
177
جرا سعي ميكنه از حرفهاي محسن رضايي تقليد كنه؟ همون فدرال اقتصادي و دوري از دعواي سياسي...هرجند كه ايشون هنوز نيومده شروع كرد به احوال برسي اقاي هاشمي،راست ميكه بنده خدا!!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
52
217
هر موقع تونستیم شمارو تو دفترتون ملاقات کنیم
به عنوان یه شهروند

اون موقع میتونید به خودتون بگین مسئول
ميرحسين
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
162
171
خيلي دلش مي خواد رييس جمهور بشه ولي فكر نكنم اين دفعه تهران اشتباه كنه
مسعود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
57
219
تو خوب بودی ولی تا موقعی که با حداد اعتلاف نکرده بودی. دیگه رای ما فقط هاشمی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
3
27
ایران کوچـــــــــک فقط کرج!
سیامک
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
4
100
جمله ایی کلیشه ایی و با معنایی یکسان در ادبیات کاندیدها....پارتی شما چقدر شایسته است.....بسه بخدا بسه خسته شدیم از این حرفهای تکراری
جواد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
55
96
هنوز صلاحيت ها تاييد نشده چرا تبليغات رو شروع كردي آقاي دكتر ! تو كه دغدغه مردم رو داري فعلا بچسب به شهرداري تهران
کارمند شهرداری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
106
166
آقای قالیباف عزیز لطف کن یک دوری در شهرداری تهران به صورت نامحسوس بزن یا یکی از معتمدانت را بین پرسنل بفرست تا بفهمی این ایران کوچک را چطوری اداره کردی و چقدر بین ما پرسنل شهرداری مقبولیت داری!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
107
50
همون تهران هم که درست اداره نکردی در ضمن تهران یک شهره ایران چند برابرشه!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
106
110
آقای قالیباف،مردم تهران یادشان نمی رود پروژه هایی که فقط به زور تبلیغات زودتر افتتاح نمودید.
راستی دقت کرده اید در بیلبوردهای تبلیغاتی شهرداری از شعار انتخاباتی شما استفاده شده است؟
آقای قالیباف کسی در مدیر بودن شما شکی ندارد اما آیا واقعا مدبر بوده و اهل تزویر نیستید؟
mohsen
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
54
157
اقای قالیباف شهرداری مناطق تهران را سر زدید ؟فساد ورشوه موج میزنه 3ماه بخاطر مسئله کوچکی دارم میرم ومیام تا دیروز بهم گفتن تا سر کیسه را شل نکنی حل نمیشه.این هم شایسته سالاری شما.....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
108
126
جناب قالیباف شما بعنوان شهردار خوبی ولی اندازه ریاست جمهوری نیستی برادر عزیز خودت را خراب نکن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
89
72
کوی دانشگاه را فراموش میکنیم و به تو رای میدهیم
دنیا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
2
66
روایت هست از امام صادق که از امام پرسیدند آیا ممکن هست یک مؤمن دزدی کنه ایشون فرمودند که بله ممکن هست دزدی کنه اون موقع از خدا دور بشه و اگر توبه کنه گناهش بخشیده می شه چند گناه شمرده می شه بعد می رسن به اینکه ممکن هست مؤمن دروغ بگه امام صادق می فرمایند لاوالله لاولله لاولله ...
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
55
6
جان ؟؟؟
یزدان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۶
56
146
مردم با این شعارهای نخ نما آشنا هستند شعارهایی که فقط در حد شعار می مانند در این اوضاع کشور فرصت آزمون و خطا نیست باید به مردی با تجربه درخشان اعتماد کرد؛ این مرد هاشمی بزرگوار است ، من به او رای میدهم.
هوادار شهردار
|
UNITED STATES
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
142
106
نماینده مردمی!
نکنه جا بزنی!
تو بهترین گزینه مقابله با هاشمی هستی.البته باید تاکتیکی زیرکانه را در پیش بگیری.
موفق باشی
مرتضی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
110
146
آقای قالی باف، یک بار به شهردار تهران رای دادیم برای هفت پشتمان کافیست.
فقط آقای هاشمی.
lila
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
4
127
تو اگه شهردار بموني دنيا و آخرتت تضمينه و محبوب اين مردمي، ولي رياست جمهوري باعث خسرانت در دنيا و آخرت مي شه، از ما گفتن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
59
198
شما با بی ادبی که نسبت به هاشمی کردی از چشم خبلی ها افتادی!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
3
125
طبق اخبار سخنرانی دیروز آقای هاشمی در دانشگاه تهران به علت جلوگیری از تبلیعات زودهنگام با دستور مقامات لغو شد.

سفر این آقایون به اصطلاح اصولگرا به شهرستان ها مگه تبلیغاتی نیست؟

سیاست یک بام و دو هوای مراجع نظارتی انتطابی تا کی ادامه داره؟
رضا
|
CANADA
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۷
107
248
آقای قالیباف، این حرفهای قشنگ قشنگ به کنار. راجع به اون حرفهایی که در خلوت ایراد میکنید و خیلی هم سرش هیجان زده میشید توضیح بدید. راجع به چوب و موتور 1000 و کف خیابون و "له" کردن و اینا.
نظرات بینندگان