arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۷ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

سلطنت 95 درصدی سامسونگ بر بازار

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سامسونگ در فصل نخست سال جاری میلادی موفق شد 95 درصد کل درآمدهای حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند اندرویدی در بازار جهانی را به خود اختصاص دهد.

به گزارش انتخاب، نتایج آخرین بررسی انجام شده توسط مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics نشان داد که طی فصل نخست سال 2013 میلادی مجموع درآمدهای بازار جهانی سیستم‌عامل اندروید در دستگاه‌های الکترونیکی مختلف به بیش از 5 میلیارد دلار رسیده است.
 
سلولار نیوز نوشت:  شرکت سامسونگ در این دوره زمانی حاکمیت بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی اندرویدی را در دست داشت و در کل موفق شد 95 درصد کل درآمدهای حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند اندرویدی در بازار جهانی را به خود اختصاص دهد.
 
"نیل شاه"(Neil Shah) تحلیلگر برتر مرکز تحقیقاتی Strategy Analytics در این خصوص گفت: ما پیش‌بینی می‌کنیم که مجموع درآمدهای بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اندرویدی در فصل نخست امسال به 5.3 میلیارد دلار برسد. پلتفورم اندروید در این دوره زمانی 43 درصد کل بازار گوشی‌های هوشمندی که در جهان عرضه شدند را از آن خود کرد که ارزش این بازار درمجموع 12.5 میلیارد دلار محاسبه شد.
 
وودی اوه(Woody Oh) یکی دیگر از تحلیلگران برتر مرکز Strategy Analytics نیز در این خصوص توضیح داد: ما پیش‌بینی می‌کنیم در سه ماهه نخست سال 2013 میلادی ارزش گوشی‌های هوشمند اندرویدی ساخت شرکت سامسونگ که وارد بازار جهانی شدند به 5.1 میلیارد دلار برسد. شرکت سامسونگ بخش قابل ملاحظه‌ای از این بازار یعنی 95 درصد آن را در اختیار دارد.
 
او اظهار داشت: چرخه گسترده عرضه محصولات،‌ تولید گوشی‌های کاربردی و بازاریابی مناسب مهم‌ترین مواردی بودند که باعث شدند شرکت سامسونگ در این دوره زمانی به موفقیت یاد شده دسترسی پیدا کند. پس از سامسونگ شرکت کره‌ای ال‌جی بیشترین سهم این بازار را در اختیار گرفت و در رتبه دوم این لیست ایستاد. ال‌جی در این دوره زمانی توانست 3 درصد درآمد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند اندرویدی را از آن خود کند.
نظرات بینندگان