کد خبر: ۱۱۱۸۳۱
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۲۰ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

قالیباف: شهروندان تهرانی در دوره مدیریت بنده دغدغه‌ای نداشتند

کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه نتیجه تلاش دولت‌ها‌ وضعیت اقتصاد و فرهنگ کنونی است، گفت: حوزه مدیریت اجرایی کشور نیازمند خون تازه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه نتیجه تلاش دولت‌ها‌ وضعیت اقتصاد و فرهنگ کنونی است، گفت: حوزه مدیریت اجرایی کشور نیازمند خون تازه است.

محمدباقر قالیباف عصر امروز در جمع مردم استان گیلان در مهدیه رشت با گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: توفیق این را داشتم که در دوران دفاع مقدس از نزدیک شاهد رشادت‌های شهیدان املاکی، قلی‌پور و دیگر شهدای گیلان باشم.
 
وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در گیلان گفت: امروز برای وضعیت بد کشاورزی گیلان توجیهی به جز برخی سوء‌مدیریت‌ها پیدا نمی‌کنیم.
 
عضو ائتلاف پیشرفت، حوزه کشاورزی کشور را نیازمند تحول اساسی دانست.
 
*تأمین 40 درصد امکانات کشاورزی وارداتی است
 
وی با بیان اینکه در بسیاری از بخش‌ها شاهد نابسامانی هستیم، افزود: تأمین 40 درصد امکانات و تولیدات کشاورزی وارداتی است.
 
قالیباف تصریح کرد: کشاورزی که 65 سال سن دارد و عمر خود را صرف کارگری کرده، امروز در حوزه معیشت دارای مشکلات جدی است.
 
وی با اشاره به اینکه کشاورز چگونه باید زندگی خود را تأمین کند، تأمین امکانات را از چالش‌های کشاورزی کشور برشمرد و اذعان کرد: نقش اشتغال در دولت کجا است.
 
*فارغ‌التصیلان بزرگترین مجموعه بیکاران کشور هستند  
 
عضو ائتلاف پیشرفت با تاکید بر اینکه حقوق اجتماعی‌سیاسی و اقتصادی مردم در دولت باید دیده شود، اضافه کرد: مردم در قانون اساسی حقوقی دارند که دولت مکلف است حقوق ملت را بپردازد.
 
وی یکی از حقوق مردم را آموزش دانست و متذکر شد: طبق قانون، تحصیلات رایگان است اما بسیاری از خانواده‌ها به دلیل ضعف مادی قادر به ادامه تحصیل فرزندان خود نیستند.
 
قالیباف، فارغ‌التحصیلان را بزرگترین مجموعه بیکاران در کشور عنوان کرد و گفت: این امر نشأت گرفته از سیاست‌های غلط دولت‌ها است.
 
*شهروندان تهرانی در دوره مدیریت بنده دغدغه‌ای نداشتند
 
وی با اشاره به اینکه آمار رسمی بیکاری در کشور بین 13 تا 14 درصد است، اذعان کرد: بنده قصد خدشه به این آمار را ندارم اما آمار بیکاران در حوزه جوانان تحصیلکرده حدود 30 درصد است.
 
شهردار تهران، زندگی خوب و مناسب را حق دختران و پسران خواند و افزود: باید بپرسیم چه زمانی این مشکلات و چالش‌ها برطرف می‌شود.
 
وی اضافه کرد: باید بپرسیم آیا مسئولان صدای مردم را نشنیده‌اند که ممکن است شنیده باشند اما فرصت پرداختن به این موضوع را نداشتند.
 
قالیباف به خدمت خود در شهرداری تهران اشاره کرد و با بیان اینکه در این نهاد شهروندان هیچ دغدغه‌ای را نداشتند، خاطرنشان کرد: دغدغه بنده تنها دغدغه مردم بود و این دغدغه را با مشورت از بزرگان، نخبگان، دانشگاهیان و جوانان برطرف کردیم.
 
وی با اشاره به اینکه 123 ناحیه شهری در رشت است، ابراز کرد: برخی از این نواحی از شهرهای مراکز استان ما نیز بزرگ‌تر هستند اما ما آنها را به جوانان زیر 35 سال و با قابلیت‌های لازم سپردیم.
 
شهردار تهران اذعان کرد: تحولی که امروز در تهران شاهد آن هستیم برگرفته از احترام به بزرگان و اعتماد به نسل جوان است.
 
*سیاست‌زدگی موضوع اصلی دولت‌ها بود
 
وی با بیان اینکه اختلاف‌ها و سیاست‌زدگی و حاشیه‌ها موضوعات اصلی در دولت‌ها بود، افزود: دولت‌ها فرصت خدمت به مردم نداشتند.
 
قالیباف با تاکید بر اینکه دولت‌ها تلاش کردند اما نتیجه آن تلاش‌ها وضع کنونی ما در اقتصاد و فرهنگ کشور است، یادآور شد: حوزه مدیریت اجرایی کشور نیازمند خون جدید است.
 
وی مهم‌ترین منابع را انسانی خواند و متذکر شد: باید با فرهنگ جهادی، روحیه خدمت در جامعه را افزایش دهیم.
نظرات بینندگان