کد خبر: ۱۱۱۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۲۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

قالیباف: کارهای بزرگ در تهران را به جوانان زیر 35 سال سپردم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: به وعده‌های خود عمل می‌کنم و پیگیر حقوق ملت می‌شوم و فضای کار و تلاش را در دورترین نقطه کشور گسترش می‌دهم.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، محمد باقر قالیباف عصر امروز در جمع مردم این شهر در مهدیه رشت با گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: توفیق این را داشتم که در دوران دفاع مقدس از نزدیک شاهد رشادت‌های شهیدان املاکی، قلی‌پور و دیگر شهدای گیلان باشم.
 
وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در گیلان گفت: امروز برای وضعیت بد کشاورزی گیلان توجیهی به جز برخی سوء‌مدیریت‌ها پیدا نمی‌کنیم.
 
*حوزه کشاورزی کشور نیازمند تحول اساسی است
 
عضو ائتلاف پیشرفت، حوزه کشاورزی کشور را نیازمند تحول اساسی دانست
 
وی با بیان اینکه در بسیاری از بخش‌ها شاهد نابسامانی هستیم، افزود: تأمین 40 درصد امکانات و تولیدات کشاورزی وارداتی است.
 
قالیباف تصریح کرد: کشاورزی که 65 سال سن دارد و عمر خود را صرف کارگری کرده، امروز در حوزه معیشت دارای مشکلات جدی است
 
وی با اشاره به اینکه کشاورز چگونه باید زندگی خود را تأمین کند، تأمین امکانات را از چالش‌های کشاورزی کشور برشمرد و اذعان کرد: نقش اشتغال در دولت کجا است.
 
عضو ائتلاف پیشرفت با تاکید بر اینکه حقوق اجتماعی‌سیاسی و اقتصادی مردم در دولت باید دیده شود، اضافه کرد: مردم در قانون اساسی حقوقی دارند که دولت مکلف است حقوق ملت را بپردازد
 
وی یکی از حقوق مردم را آموزش دانست و متذکر شد: طبق قانون، تحصیلات رایگان است اما بسیاری از خانواده‌ها به دلیل ضعف مادی قادر به ادامه تحصیل فرزندان خود نیستند.
 
قالیباف، فارغ‌التحصیلان را بزرگ‌ترین مجموعه بیکاران در کشور عنوان کرد و گفت: این امر نشأت گرفته از سیاست‌های غلط دولت‌ها است
 
وی با اشاره به اینکه آمار رسمی بیکاری در کشور بین 13 تا 14 درصد است، اذعان کرد: بنده قصد خدشه به این آمار را ندارم اما آمار بیکاران در حوزه جوانان تحصیلکرده حدود 30 درصد است.
 
*اداره نواحی بزرگ شهر به جوانان زیر 35 ساله سپرده شد
 
شهردار تهران، زندگی خوب و مناسب را حق دختران و پسران خواند و افزود: باید بپرسیم چه زمانی این مشکلات و چالش‌ها برطرف می‌شود
 
وی اضافه کرد: باید بپرسیم آیا مسئولان صدای مردم را نشنیده‌اند که ممکن است شنیده باشند اما فرصت پرداختن به این موضوع را نداشتند.
 
قالیباف به خدمت خود در شهرداری تهران اشاره کرد و با بیان اینکه در این نهاد شهروندان هیچ دغدغه‌ای را نداشتند، خاطرنشان کرد: دغدغه بنده تنها دغدغه مردم بود و این دغدغه را با مشورت از بزرگان، نخبگان، دانشگاهیان و جوانان برطرف کردیم.
 
وی با اشاره به اینکه 123 ناحیه شهری در رشت است، ابراز کرد: برخی از این نواحی از شهرهای مراکز استان ما نیز بزرگ‌تر هستند اما ما آنها را به جوانان زیر 35 سال و با قابلیت‌های لازم سپردیم.
 
شهردار تهران اذعان کرد: تحولی که امروز در تهران شاهد آن هستیم برگرفته از احترام به بزرگان و اعتماد به نسل جوان است.
 
وی با بیان اینکه اختلاف‌ها و سیاست‌زدگی و حاشیه‌ها موضوعات اصلی در دولت‌ها بود، افزود: دولت‌ها فرصت خدمت به مردم نداشتند.
 
قالیباف با تاکید بر اینکه دولت‌ها تلاش کردند اما نتیجه آن تلاش‌ها وضع کنونی ما در اقتصاد و فرهنگ کشور است، یادآور شد: حوزه مدیریت اجرایی کشور نیازمند خون جدید است.
 
*اصلاح‌طلبان از همراهان سیاسی در تصدی‌های مدیریتی استفاده می‌کردند
 
وی مهم‌ترین منابع را انسانی خواند و متذکر شد: باید با فرهنگ جهادی، روحیه خدمت در جامعه را افزایش دهیم.
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ایجاد فرصت‌های برابر را عدالت اجتماعی دانست و اظهار کرد: از رفتار سیاست‌زده در امور باید پرهیز کرد.
 
وی به رفتار اصلاح‌طلبان در دوران حاکمیت آنها اشاره کرد و افزود: اصلاح‌طلبان از همراهان سیاسی خود در تصدی‌های مدیریتی استفاده می‌کردند.
 
قالیباف با بیان اینکه اصولگراها در استفاده از نیروهای کارآمد مانند اصلاح‌طلبان رفتار کردند، خاطرنشان کرد: اصولگرایان در انتخاب مدیران، تقوا به‌خرج ندادند.
 
*ضرورت استفاده از انسان‌های وارسته در مدیریت
 
کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: مدیر در نظام جمهوری اسلامی باید برای پیشرفت جامعه تلاش کرده و از انسان‌های لایق و وارسته در مدیریت استفاده کند.
 
وی ادامه داد: برخی از مهندسان متخصص را در سال‌های گذشته کنار گذاشتند و فروش نفت بشکه‌ای 12 دلار با بشکه‌ای 120 دلار برای مردم تفاوتی نداشت.
 
قالیباف بر انجام وعده‌های خود در عرصه ریاست جمهوری تأکید کرد و گفت: تلاش می‌کنم به وعده‌های خود عمل کنم و پای انجام آنها می‌ایستم.
 
کاندیدای ریاست جمهوری شهرداری را دومین مجموعه سنگین مدیریتی کشور پس از دولت توصیف کرد و یادآور شد: اقدام‌های بسیاری در شهرداری تهران انجام شده و با افرادی که سلیقه سیاسی متفاوتی با بنده داشتند، برخورد سیاسی نکردم و اکنون این افراد در پست‌های مدیریتی شهردار منطقه و حتی بین معاون‌های شهردار حضور دارند.
 
*پیگیر حقوق ملت می‌شوم/فضای کار در دورترین نقطه کشور گسترش می‌یابد
 
وی با اشاره به اینکه اگر فعالیت خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز کنم پیگیر حقوق ملت می‌شوم، اظهار کرد: فضای کار و تلاش را تا دورافتاده‌ترین نقطه کشور گسترش می‌دهم.
 
قالیباف تصریح کرد: در مدت دو سال آرامش روانی و ثبات را به کشور برمی‌گردانم.
 
عضو ائتلاف پیشرفت خواستار اصلاح ساختار اداری و اجرایی کشور شد و خاطرنشان کرد: نظام اداری کشور از متمرکز به طرف نیمه‌متمرکز رفته است.
 
وی با بیان اینکه خوراک تصدی‌گری باید در سطح استان‌ها تهیه شود، تصریح کرد: ارائه برنامه به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و کارنامه کاندیداها ضمانت اجرایی آنها محسوب می‌شود
 
محمد باقر قالیباف گیلان را به مقصد تهران ترک کرد.
 
وی در سفر نیم‌روزه خود به گیلان بر مزار شهدای رشت و میرزا کوچک‌ خان جنگلی حضور یافت و با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت‌وگو کرد.
نظرات بینندگان