arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۲ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

حواشی تمرین امروز تیم ملی فوتبال/ حقیقی در خط دفاع

تمرین امروز تیم ملی از ساعت 10:30 در محل کمپ تیم‌های ملی برگزار شد و علاوه بر مهرداد پولادی که به دلیل مصدومیت نمی‌تواند سایر بازیکنان را همراهی کند،‌ محمد غلامی نیز به وزنه زدن پرداخت .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، در این تمرین که از ساعت 10:30 صبح با 21 بازیکن برگزار شد، بازیکنان بعد از انجام کارهای کششی زیر نظر مربی بدنساز تیم ‌ملی به کارهای سرعتی و استقامتی پرداختند.
* ملی‌پوشان ایران که طبق برنامه کارشان را از ساعت 10:30 در زمین شماره "یک" کمپ تیم‌های ملی آغاز کردند، بعد از آنکه بازیکنان بدن های خود را گرم کردند در گروه‌های 3 نفره به ارسال‌های پاس‌های کوتاه و در حین حرکت پرداختند. بازیکنان در این بخش از تمرین بعد از ارسال پاس‌های کوتاه به سرعت جای خود را به نفر کناری می‌دادند و نفر کناری هم در مقابل باید همین کار را انجام می‌داد. تمرینات 3 نفره بازیکنان تیم ملی به شکل‌های مختلفی برگزار می‌شد از جمله اینکه یک نفر توپ را با دست به 2 نفر دیگر پاس می‌داد و آنها وظیفه داشتند با پا، پاس داده شده را برگشت دهند. پاس‌های کوتاه در محوطه های کوچک 3 نفره که در حین حرکت انجام می‌شد بخش دیگری از تمرین ملی‌پوشان بود.
بازیکنان تیم ملی امروز بر خلاف دیروز با لباس‌های یک دست سرمه‌ای تمرین کردند.
*بخش بعدی تمرین مختص به کارهای استقامتی داشت که بازیکنان به سه گروه 8 نفره تقسیم شدند به کارهای استقامتی پرداختند.
در این بخش از تمرین مارکار آقاجانیان و علیرضا منصوریان و امید نمازی برای لحظاتی توپ را با دست به بازیکنان می‌فرستادند و آنها وظیفه داشتند توپ را با سر به آنها برگردانند. هر یک از اعضای کادر فنی برای یک گروه توپ می‌فرستاد.
*در ادامه بازیکنان پس از اینکه گلویی تازه کردند خودشان را برای فوتبال درون گروهی آماده کردند و به دو تیم زرد و نارنجی تقسیم شدند. قبل از بازی کارلوس کی‌روش بازیکنان را دور هم جمع کرد و جند دقیقه ای نکات لازم را به آنان گوشزد کرد. با حضور محمد نوری،‌ پژمان نوری، مهرداد اولادی و خلعتبری در تیم نارنجی پوش، به نظر می‌رسد که ترکیب اصلی تیم ملی بازیکنان نارنجی پوش بودند.
کارلوس کی‌روش در این بخش از تمرین خود با کاور قرمز وظیفه داوری را بر عهده داشت و در عین حال به دقت عملکرد بازیکنان را زیر نظر گرفته بود. از شروع تمرینات تیم ‌ملی این اولین بازی فوتبال جدی فوتبال است که بازیکنان در قالب دو تیم انجام می‌دهند.
امید نمازی و مارکار آقاجانیان نیز به عنوان کمک‌داور در این بازی تمرینی کی‌روش را همراهی می‌کردند.
* در شروع تمرینات کارلوس کی‌روش به بازیکنان اعلام کرد در سبک تمرین آقاوسط بازیکنان در پاس‌های هوایی به یکدیگر اجازه ندهند توپ به زمین بخورد و در دو ضرب توپ را به بازیکن دیگری بدهد. در این بین خلعتبری دچار اشتباه شد که سایر بازیکنان تیم‌ملی به همراه کارلوس کی‌روش به سر او ریختند و با مشت آرام او را مورد ملامت قرار دادند.
*کارلوس کی‌روش امروز بسیار سرحال بود و هنگام ورود به زمین تمرین در حالی که خبرنگاران در حال مصاحبه با بازیکنان بودند به فارسی با آنها سلام و علیک کرد و بعد هم با بازیکنان تیم ملی به گپ و گفت‌وگو پرداخت و در طول تمرین نیز از نوع رفتارهایش مشخص بود که از روحیه بالایی برخوردار است.
*کارلوس کی‌روش در جریان تمرین وقتی مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال به محل برگزاری تمرین آمده بود برای احوالپرسی به سمت او رفت که نبی هم روی او را بوسید.
*محمد غلامی مهاجم تیم ملی به مانند روز گذشته با هماهنگی کارلوس کی ‌روش تمرین نکرد و زیر نظر شهاب پزشک تیم ملی به کار بدنسازی پرداخت.
پس از 45 دقیقه و بنا به درخواست کادرفنی، خبرنگاران به بیرون هدایت شدند و تمرینات پشت درهای بسته پیگیری شد.
*مهرداد پولادی نیز امروز در کلینیک به درمان خود پرداخت.
*محمد غلامی مانند دیروز اختصاصی و در سالن بدنسازی تمرین می‌کرد.
*در بخش بعدی که به نظر عمده کار ملی‌پوشان برای تمرینات امروز بود، آنها به دو تیم با کاورهای سبز و نارنجی تقسیم شدند و در زمین بزرگ مقابل هم بازی کردند.
*در اوایل این بازی خبرنگاران مجبور بودند زمین را ترک کنند. در این بازی،‌کارلوس کی‌روش برای نخستین بار از رضا حقیقی در خط دفاعی استفاده کرد.
تعداد تماشاگران تمرینات امروز تیم ملی کمتر از 10 نفر بود.
*تمرین بعدازظهر تیم ملی از ساعت 17:30 در سالن بدنسازی هتل محل اقامت بازیکنان و بدون حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.

 

نظرات بینندگان