کد خبر: ۱۱۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۶ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲
داستان انتخاب سرمربی

رویانیان: پیشکسوتان می گویند ابراهیم‌زاده در جمع کردن حاشیه‌ها ضعیف است

مدیر عامل پرسپولیس:من معتقدم مربی پرسپولیس باید ۳ فاکتور ویژه داشته باشد، مدیریت، جمع کردن حاشیه‌ها و از لحاظ فنی قدرتمند باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پایان جلسه‌ای که امروز صبح با برخی از پیشکسوتان این باشگاه برگزار کرد، در جمع خبرنگاران گفت: جلسه‌ی خوبی بود. تعدادی از پیشکسوتان پرسپولیس که همه‌ی آنها چهره نیستند را دیدیم و با آنها صحبت کردیم. می‌خواستم دیدگاه آنها را جویا شوم و در این جلسه روی افراد تاکید نکردیم بلکه روی پارامترها و شاخصه‌های سرمربی بعدی پرسپولیس با هم صحبت کردیم.
وی ادامه داد: گزینه‌های ما ابراهیم‌زاده، درخشان و مایلی‌کهن هستند و امروز یکی از این سه نفر سرمربی پرسپولیس می‌شود. جلسه‌ی نهایی را هم امروز بعدازظهر برگزار می‌کنیم.
رویانیان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود مایلی‌کهن از سوی وزارت ورزش برای سرمربی‌گری پرسپولیس در نظر گرفته شده است، گفت: وزارت ورزش مایلی‌کهن را به ما توصیه کرده، نه تکلیف. توصیه هم اشکالی ندارد. در کل دوستانی که در جلسه‌ی امروز حضور داشتند سه ویژگی را برای سرمربی بعدی پرسپولیس ضروری دانستند؛ یکی این‌که در فوتبال مدیریت داشته باشد، دوم این‌که نه تنها برای پرسپولیس حاشیه درست نکند بلکه حاشیه‌های تیم را جمع کند و سوم هم این موضوع که از نظر فنی قوی باشد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان این‌که هنوز سرمربی تیم‌های دیگر مشخص نشده، گفت: من از شما یک سوال دارم. مگر سرمربی نفت تهران و تراکتورسازی مشخص شده است؟ الان خود استقلال هم هنوز بلاتکلیف است. ما در پرسپولیس شرایط خاص خودمان را داریم و نحوه‌ی تعامل با پیشکسوتان مهم است. بگذارید برای شما یک مثال بزنم. زمانی که همه‌ی پارک‌های تهران دیوار داشت گفتند دیوارها را بردارید، جواب دادند اگر برداریم گل‌ها را می‌کنند، دوباره آنها گفتند بگذارید آن‌قدر گل بکنند که اشباع شوند. ما هم در پرسپولیس وضعیت مشابهی داشتیم. برای حضور پیشکسوتان در باشگاه هزینه دادیم.
رویانیان در پایان درباره‌ی عملکرد پرسپولیس با توجه به سیاست‌های اقتصادی کشور تاکید کرد: نگاه ما مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است. وقتی روی تیم‌های پایه کار می‌کنیم و به دنبال خصوصی‌سازی هستیم نشان می‌دهد که به دنبال کمتر کردن هزینه‌ها هستیم.
محمد رویانیان در گفت‌وگوی دیگری پیش از ورود به نشست هیات مدیره پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیشکسوتان پرسپولیس اعتقاد دارند که ابراهیم‌زاده در جمع کردن حاشیه‌های پرسپولیس ضعف دارد. من یک سال و نیم است که این مشکل را تحمل می‌کنم. هزینه‌ی سنگینی داده‌ام و پای آن هم می‌ایستم تا روزی که پیشکسوتان با باشگاه تعامل داشته باشند.
وی افزود: طبق همین شاخص‌ها با پیشکسوتان و مربیان حرف زدم چون این موضوع برایم مهم بود. سپس در حال بررسی کارنامه‌ آنها هستم تا بهترین تصمیم را امروز بگیریم. نمی‌دانم کدام انتخاب درست است اما سعی می‌کنیم بهترین تصمیم را بگیریم.
رویانیان ادامه داد:‌ مربیان تیمهایی مثل تراکتور، نفت و حتی همین استقلال که بلاتکلیف است، مشخص نیست ‌که شما چرا اینقدر سرمربی پرسپولیس را پیگیری می‌کنید. من نمی‌دانم چرا اینقدر پیگیر هستید.
مدیرعامل پرسپولیس در خصوص شرایط دایی نیز گفت: من تا پریشب با دایی در ارتباط بودم حتی رضایت او را از راه‌آهن گرفتم ایشان هم خیلی تلاش کرد اما دقیقه ۹۰ نشد که بیاید.
رویانیان افزود: دایی تا لحظه آخر قرار بود که به پرسپولیس بیاید اما یک لحظه گفت، سنگین است که این بازیکنان راه‌آهن را ناامید بگذارم و جوان‌ها را ول کنم و بروم و به نظر من مردانگی کرد. البته جواب منفی‌اش به ما تلخ بود اما گفت وجدانم قبول نمی‌کند که این اتفاق بیفتد و پایبند راه‌آهن ماند که من به او تبریک می‌گویم.
وی در پاسخ سؤالی که قرار است دستیاران سرمربی پرسپولیس را شما انتخاب کنید، گفت: مربی باید خودش بازیکن و دستیارانش را اعلام کند و کسی هم حرفی نزند، حالا شما اینطور بدانید که کسان دیگر می‌خواهند انتخاب کنند ولی درست نیست.
رویانیان در پایان در پاسخ به این سوال که واقعا مشکل شما با دایی همین حرف‌ها بود، گفت: دایی مردانگی کرد و من حتی قبول کردم ۳۰۰ میلیون بدهی او را در قالب یک چک بدهم، اما او وجدانش را به خاطر قولی که به راه‌آهنی‌ها داده بود زیر پا نگذاشت. حتی بعد از منتفی شدن آمدنش به پرسپولیس گفتم حداقل پولت را بگیر که گفت من بعدا پولم را می‌گیرم. گفتم معامله‌ای جوش نخورده، ۳۰۰ میلیون طلبت را بگیر که قبول نکرد و گفت همه چیز بماد برای بعد. این کار دایی برای من یک درس بزرگ و خیلی خوب بود اما متاسفانه ایشان را دقیقه ۹۰ از دست دادیم.

 

نظرات بینندگان