arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۹۳۲
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۷ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

فریاد "های هیتلر" در پارلمان یونان!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در پی فریاد "درود بر هیتلر" اعضای حزب نئونازی‌ها در پارلمان یونان، جلسه پارلمانی به صحنه مناقشات و درگیری‌های لفظی میان اعضای احزاب مخالف در پارلمان تبدیل و رهبر این حزب از پارلمان اخراج شد.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، "پاناجیوتیس ایلیوپلوس"، رهبر حزب "طلوع طلایی" پس از آنکه به اعضای حزب چپ‌گرای "سیریزا" اهانت کرد از جلسه پارلمان اخراج شد.
 
با وجود آنکه اعضای پارلمان به وی هشدار دادند، این رهبر حزب نئونازی به توهین‌های خود ادامه داده و اعضای پارلمان را بی‌وجودها، فرومایه‌ها و بی‌مقدارها توصیف کرد.
 
این اقدام وی باعث بروز درگیری‌های لفظی در جلسه پارلمان شد.
 
خبرگزاری رسمی آتن نیز مدعی شد که "کریستوس پاپاس"، رئیس پارلمان مدعی شد که حزب "طلوع طلایی" چنین لغاتی را به کار برده و رهبری حزب نیز اقدام به توهین به سایر اعضای پارلمان کرده است. البته رئیس پارلمان یونان پیشتر آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی را مورد تحسین قرار داده بود.
 
همچنین حزب چپ‌گرای سیریزا بلافاصله فریادهای "درود بر هیتلر" اعضای حزب نئونازی را مورد انتقاد قرار داد و محکوم کرد و این حزب را مقصر اصلی درگیری‌های لفظی در جلسه پارلمان دانست.
 
یکی از اعضای پارلمان از حزب سیریزا به شبکه خبری یورونیوز گفت: برای دومین بار در هفته گذشته اعضای حزب طلوع طلایی در پارلمان فریاد درود بر هیتلر سر دادند.
 
در ژوئن سال 2012 حزب نئونازی طلوع طلایی موفق شد 18کرسی در پارلمان یونان به دست آورد.
نظرات بینندگان