arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۱۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

تشییع جنازه 2 عراقی که در دفاع مسلحانه از حرم حضرت زینب شهید شدند (+عکس)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دو نفر از شهروندان عراقی که در دفاع مسلحانه از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسیده اند ، در شهر بصره تشییع جنازه شدند.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دو جوان عراقی به هنگام در درگیری های مسلحانه نزدیک دمشق و در دفاع از حرم حضرت زینب جان خود را از دست داده اند.

مخالفان مسلح دولت سوریه که بخشی از آنها نیروهای افراط گرای سلفی هستند هم اکنون در حومه دمشق و نزدیکی حرم حضرت زینب قرار دارند.

منطقه سیده زینب در حومه دمشق محل دفن حضرت زینب خواهر امام حسین (ع)، یکی از مناطق مهم اطراف پایتخت و در مسیر ارتباطی دمشق و فرودگاه بین المللی قرار دارد.

بخشی از افراط گرایان اسلامی که در صف مخالفان مسلح دولت سوریه می جنگند قبل از این تهدید کرده بودند حرم حضرت زینب را تخریب خواهند کرد.


جنازه این دو شهروند عراقی به نام های "محمود عبود المالکی" 27 ساله از بصره و "حسن علی فرهود" 32 ساله از بغداد صبح جمعه با استفاده از خودرو از مرز زمینی ایران وارد بصره شدند.

این دو جنازه با پرچم عراق پوشانده شده بودند و با حضور مقاماتی از استانداری بصره ، ارتش و پلیس تشییع شدند. تشییع کنندگان شعار می دادند: "لبیک لبیک یا زینب" و "اینان حامیان زینب بودند".

"عباس المالکی" پدر یکی از کشته شدگان در این باره گفت: پسرم و حسن دو عضو گردان های سیدالشهدا بودند. آنها هنگام مبارزه در دفاع از حرم حضرت زینب شهید شدند.

در دیوارهای کنار منزل المالکی نیز تصاویری نصب و روی آنها نوشته شده بود: گردان های سیدالشهدا برای دفاع از حرم حضرت زینب(س).

شهر بصره در روز ششم ماه می جاری (16 اردیبهشت) نیز شاهد برگزاری تشییع جنازه یکی دیگر از افرادی بود که گفته شد در دفاع از حرم حضرت زینب در حومه دمشق، جان باخته است.
نظرات بینندگان