کد خبر: ۱۱۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۱ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

کاش «پوآرو»یی داشتیم تا به پرونده ستار بهشتی رسیدگی می‌کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وکیل‌مدافع اولیای‌دم ستار بهشتی با انتقاد از ارسال نشدن این پرونده به دادگاه پس از گذشت 7 ماه، گفت: در پرونده ستار بهشتی همه چیز روشن است و مساله پیچیده‌ای وجود ندارد تا «پوآرو» بخواهد به آن رسیدگی کند.

گیتی پورفاضل در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مرگ ستار بهشتی، گفت: سحر بهشتی خواهر مرحوم ستار چند روز پیش به دادسرا مراجعه کرده و بازپرس شعبه یک به او گفته که پرونده هنوز روی میز اوست.

وی با بیان این که ارسال نشدن پرونده از دادسرا به دادگاه قابل پیش‌بینی بود، گفت: پرونده ستار بهشتی از آبان سال 91 تاکنون روی میز بازپرس دارد خاک می‌خورد.

وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی درباره آخرین اظهارنظر سخنگوی قوه قضاییه درباره این پرونده مبنی بر تشکیل تیم کارشناسی، گفت: این تیم کارشناسی چند بار باید تشکیل جلسه بدهد؟ پزشکی قانونی چند بار باید نظر بدهد یا نظر خود را تعدیل کند؟

وی افزود: پرونده به این سادگی و روشنی است و مساله پیچیده‌ای در آن وجود ندارد که معلوم نباشد قاتل کیست!

پورفاضل گفت: همه چیز مشخص است و لازم نیست که آقای «پوآرو» در این قضیه دخالت کند تا بفهمد چه اتفاقی افتاده است. البته ما «پوآرو» هم نداریم ولی کاش داشتیم تا به این پرونده رسیدگی می‌کرد.

به گزارش ایسنا، پس از مرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه پلیس فتا در آبان ماه 1391، پرونده‌ای در این زمینه در شعبه 1 بازپرسی دادسرای امور جنایی پایتخت مفتوح شد و با گذشت حدود 7 ماه، این پرونده همچنان در مرحله تحقیقات مقدماتی در دادسرا به سر می‌برد.

نظرات بینندگان