arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۱۴۹
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۲ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲

توضیح کدخدایی درباره سخنان آیت‌الله‌جنتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تسنیم: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مورد زمان و نحوه اعلام نهایی اسامی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس قانون ما اسامی تأیید صلاحیت‌شدگان را به وزارت کشور اعلام می‌کنیم و وزارت کشور اسامی را به رسانه‌ها اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: براساس ماده 60 قانون انتخابات ریاست جمهوری وزارت کشور در مدت دو روز می‌تواند اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده را به صورت رسمی اعلام کند.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه تصریح کرد: ما اسامی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده را در روز سه‌شنبه جاری اعلام می‌کنیم که مهلت قانونی ما همین است.

کدخدایی در بخش دیگری از سخنانش به صحبت‌های آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه این هفته تهران در خصوص نظارت بر انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: عبارتی از ایشان نقل شد که "‌نظارت بر انتخابات شوراها در حد صفر است"، ایشان به من گفت ‌مقصودشان این نبوده است که نظارتی وجود ندارد، بلکه با توجه به تعداد زیاد ثبت‌نام‌کنندگان در این انتخابات‌ و گستردگی کار، امکان نظارت به نحو مطلوب نیست، و‌گرنه مجلس وظایفش را انجام داده و ما هم کم و بیش در جریان هستیم و اقدامات خوبی هم انجام شده که در حیطه وظیفه قانونی‌شان است.
نظرات بینندگان