arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۱۹۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲

سردار وحیدی: اظهارات وزیر دفاع فرانسه بازگشت آنان به اقدامات قرون وسطایی است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات خصمانه وزیر دفاع فرانسه مبنی بر اینکه باید در ماه های آینده با وضع تحریم‌های تاثیرگذار فشار را بر ایران افزایش دهیم گفت:اظهارات وزیر دفاع فرانسه اعتراف به ناکارآمدی تحریم هاو بازگشت آنان به اقدامات قرون وسطایی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات خصمانه وزیر دفاع فرانسه مبنی بر اینکه باید در ماه های آینده با وضع تحریم‌های تاثیرگذار فشار را بر ایران افزایش دهیم، گفت: این اظهارات دو موضوع را آشکار کرد اول اینکه نشان داد خوی استعمارگری همچنان در سردمداران فرانسه باقی است و این حقیقتا جای تاسف دارد که کشوری که وارث انقلاب بزرگی مانند انقلاب فرانسه است، وارثان آن اینچنین از موضع استکباری و استعماری سخن بگویند.

دوم اینکه با این اظهارات اعتراف کردند که تحریم ها تاکنون بی اثر و خنثی بوده که بدنبال تحریم های تاثیرگذار هستند و نشان آشکاری از ناکارآمدی تحریم های آمریکا و غرب علیه ایران اسلامی است.

وی با تقبیح سیاست ها و اقدامات غلط وقیحانه فرانسه در حمایت علنی از تروریسم در سوریه، دخالت و جنگ افروزی های خانمان سوز در آفریقا و خاورمیانه که نشانه بازگشت آنان به اقدامات قرون وسطایی است، گفت: وزیر دفاع فرانسه و سایر سردمداران این کشور بجای اینگونه اظهارات خصمانه و به نوعی ضد بشری بهتر است به دنبال رفع بحران ها و مشکلاتی باشند که امروز شهروندان فرانسوی را به شدت آزار می دهد.

شاید اگر تنها گوشه ای از تحریم های اعمالی علیه ایران، علیه کشور فرانسه اعمال می شد مردم آن کشور از خوردن نان، هم محروم می شدند، چراکه فرانسه علی رغم اینکه با همه دنیا ارتباطات وسیع اقتصادی دارد امروز دچار بحران های شدید مالی- اقتصادی است که حاکمیت سردمداران فعلی را نیز به مخاطره انداخته است و البته این نشان دیگری از اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران در مقابله با فشارهای استکبار جهانی است.

وزیر دفاع تاکید کرد: ملت بزرگ ایران با وجود فشارها و تهدیدات دشمنان از حقوق مسلم خود عقب نشینی نخواهد کرد و به اصول و آرمان های خود وفادار و پایبند است.
نظرات بینندگان