arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۲۴۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۶ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۲

کی‌روش: تا من هستم نه عقیلی در تیم ملی جای دارد نه رحمتی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا - کارلوس کی‌روش که پس از تمرین صبح دوشنبه تیم ملی در رو در رویی با خبرنگاران با پرسش آنها درباره هادی عقیلی، سیدمهدی رحمتی و علی کریمی مواجه نشده بود، خودش این موضوع را مطرح کرد و گفت: می‌خواهم درباره این بازیکنان صحبت‌های لازم و کاملی را انجام دهم تا همه از این وضعیت آگاه شوند. در چند روز گذشته پیغام‌ها و شایعات مختلفی را از کانال‌های خصوصی و عمومی می‌شنیدم که از جانب این دو انجام شده بود ‌اما به عنوان سرمربی تیم ملی وظیفه دارم ذهنیت بازی را داشته باشم تا بهترین تصمیم‌های لازم را برای حفظ منافع تیم ملی بگیرم. به این خاطر است که نمی‌توانیم بر اساس شایعات و پیغام‌های خصوصی تصمیم بگیریم. بنابراین بر اساس دو فاکتور تصمیم لازم را گرفتیم.

کی‌روش ادامه داد: اول این که اگر آنها عقیده راسخ و صادقانه‌ای دارند که به تیم ملی برگردند، باید درخواست رسمی و کتبی از فدراسیون داشته باشند اما فاکتور دوم این است که اگر خواسته آنها برای بازگشت به تیم ملی از روی صداقت کامل است، باید در نامه عذرخواهی شان از چهار گروه عذرخواهی کنند، یک فدراسیون فوتبال، دو هم‌تیمی‌هایشان، سه کادرفنی و چهار به ویژه از هواداران و طرفداران تیم ملی.

کی‌روش گفت: تا اینجا روشن است که فدراسیون و کی‌روش این فرصت را به آنها داده که بتوانند این افتخار و فرصت را داشته باشند که از گروه‌هایی که گفته‌ام، عذرخواهی کرده و در خدمت تیم ملی باشند؛ بدونی هیچ قیدوشرطی. با این حال تا ساعت 17 دیروز صبر کردیم و متاسفانه هر دو بازیکن این فرصت افتخارآمیز را قبول نکردند و حاضر نشدند پای بیانیه‌های تنظیم شده را امضا کنند. بنابراین از این به بعد درهای تیم ملی بر روی هادی عقیلی و رحمتی بسته خواهد بود و مطمئنا تا زمانی که کی‌روش، سرمربی تیم ملی است، آنها هرگز به تیم ملی برنمی‌گردند.

او در ادامه صحبت‌های خود درباره عقیلی و رحمتی به خبرنگاران گفت: اعتقاد دارم که باید تمام فکر و ذکرم برای بازیکنان فعلی تیم ملی که در اینجا تمرین می‌کنند، باشد. سربازان واقعی اینجا تمرین می‌کنند و ما وظیفه داریم، از آنها حمایت کنیم تا سطحشان ارتقا یابد؛ چون سربازان ملی هیچ وقت به تیم ملی پشت نمی‌کنند و من روی این موضوع تاکید می‌کنم. وقتی شما برای تیم ملی بازی می‌کنید، هیچ وقت برای حضور در این تیم شرط و شروط نمی‌گذارید. به همین خاطر است که بسیار افتخار می‌کنم و به خودم می‌بالم که مربی این بازیکنان هستم. می‌خواهم در تیم ملی افراد شجاع داشته باشم و دوست دارم نفراتی در تیم ملی باشند که با تعهدی کامل در تیم حاضرند.

 کی‌روش در پایان صحبت‌هایش رونوشت دو بیانیه‌ای را که برای هادی عقیلی و سیدمهدی رحمتی تنظیم شده بود، در اختیار خبرنگاران قرار داد و گفت: می‌خواهم همه مردم تمامی این موارد را به طور شفاف ببینند و در جریان قرار بگیرند.
نظرات بینندگان