arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۳۸۶
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

روغن، شکر و گوشت‌قرمز ارزان شد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون بازرسی سازمان حمایت از ارسال پرونده تخلف ۲۴ میلیارد تومانی تولیدکنندگان و شرکت‌های بسته‌بندی شکر به تعزیرات خبر داد وگفت: با نظارت‌ بازرسان در واحد‌های تولیدی و کارخانه‌ها قیمت سه کالای روغن، شکر وگوشت قرمز کاهش یافته است.

مجتبی فراهانی در گفت‌وگو با تسنیم در مورد وضعیت قیمت کالاهای اساسی و روند بازرسی اظهار داشت: با توجه به نظارتی که توسط بازرسان سازمان حمایت در کارخانه‌ها انجام می شود قیمت سه کالای اساسی روغن، شکر و گوشت قرمز کاهش قابل توجه داشت و در مورد گوشت قرمز نیز قیمت میانگین کشوری با توجه به رصد کل استان‌ها، امروز کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در مورد روغن و شکر نیز از نظر توزیع و میزان آن کمبودی وجود ندارد و همچنین توزیع شکر با قیمت 1300 تومان درب کارخانه ادامه دارد و اگر زمانی اعلام می شد قیمت شکر به 2400 تومان در خرده فروشی ها رسیده، در حال حاضر مردم می‌توانند شکر را با قیمت 1500 تومان دریافت کنند.

معاون بازرسی سازمان حمایت با بیان اینکه بازرسان سازمان حمایت به منظور کنترل لازم بر روی وضعیت شکر، نظارت خود را بر کارگاه‌ها و کاخانه‌های بسته بندی شکر نیز توسعه داده اند تا تخلفی درمورد وضعیت بسته بندی و توزیع شکر توسط آنها انجام نشود، گفت: همچنین، شرکت‌های بسته بندی شکر موظفند زیر نظر بازرسان و شبکه معاونت بازرگانی داخلی هر استان‌ کار خود را انجام دهند.

وی در مورد تخلفاتی که توسط شرکت‌های بسته بندی رخ می‌دهد گفت: برخی شرکت‌ها پس از خرید شکر، بخشی را بسته بندی و توزیع می‌کردند و مابقی را نگه می داشتند تا در بازار آزاد آن را بفروشند، بر این اساس با انجام نظارت‌های لازم به کارگاه‌های بسته‌بندی سعی شده میزان نظارت مویرگی شود تا حتی شبکه توزیع آن را نیز کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه محل توزیع شکر را از کارگاه‌های بسته بندی بررسی می‌کنیم تا این کار به خوبی انجام شود، تصریح کرد: پرونده‌ای با حجم حدودی 24 میلیارد تومان مربوط به تخلف تولید کنندگان و کارخانه‌های بسته بندی شکر به تعزیرات ارسال شده است.همچنین بر برخی محل‌های خاص که اقدام به بسته بندی شکر می‌کردند و برند نیز بودند، نظارت بیشتر شده تا هم توزیع شکر های بسه بندی به نحو احسن انجام شود و هم قیمت‌ها برای خرده فروشی و عمده فروشی بر اساس نرخ‌های مصوب باشد.
نظرات بینندگان