کد خبر: ۱۱۲۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

3 قتل برای 100هزارتومان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرونده مردی که برای فرار از بدهی صدهزارتومانی سه‌عضو خانواده‌ای را به قتل رسانده است، در دادگاه کیفری استان فارس رسیدگی می‌شود. این پرونده زمانی گشوده شد که به کارآگاهان جنایی استان فارس خبر دادند پیکر بی‌جان زن میانسالی مقابل در خانه‌اش رها شده است.

به گزارش شرق، ماموران وقتی به آنجا رفتند با توجه به خونریزی و جراحات مقتول متوجه شدند وی براثر اصابت جسم سخت به سرش به قتل رسیده است. رها‌شدن جنازه مقابل در خانه موضوع عجیبی به‌نظر می‌رسید. به همین سبب ماموران بعد از اینکه کسی در منزل را به رویشان نگشود، با کسب مجوز قضایی وارد آنجا شدند و پیکر خون‌آلود دو مرد را مشاهده کردند که در قسمت‌های مختلف خانه افتاده بودند. کارآگاهان در بررسی‌های اولیه فهمیدند زن کشته‌شده، مهرانه نام داشت و دو مرد مقتول شوهر و برادر وی هستند.

ظواهر نشان می‌داد سرقتی از قربانگاه انجام نشده و قاتل بدون هیچ مانعی وارد خانه شده و مقتولان را غافلگیر کرده است. پس از آنکه اجساد سه قربانی به پزشکی قانونی منتقل شد، افسران جنایی سعی کردند فهرستی از مظنونان این جنایت تهیه کنند.

آنها با پرس‌وجو از اقوام و آشنایان مقتولان کوشیدند اسامی افرادی را که با اعضای این خانواده از پیش اختلاف داشتند به‌دست بیاورند. در این مرحله از تحقیقات فاش شد مهرانه مدتی قبل به مردی مبلغی پول قرض داده و برای پس‌گرفتن طلبش با مشکل مواجه شده بود. از سویی یکی از اهالی محل سکونت مقتولان گفت روز حادثه یکی از اهالی محل را که مردی معتاد است، مقابل خانه مهرانه دیده بود.

کارآگاهان وقتی اطلاعات موجود را کنار هم قرار دادند متوجه شدند مرد معتاد که در همسایگی مقتولان زندگی می‌کند همان فردی است که به مهرانه بدهکار بود و از تسویه‌حساب با زن میانسال طفره می‌رفت. مرد مظنون که جواد نام دارد، دستگیر شد اما در بازجویی‌های اولیه ادعا کرد اصلا مهرانه و اعضای خانواده‌اش را نمی‌شناسد و هیچ ارتباطی با آنها نداشته است.

جواد بعد از چند جلسه بازجویی سرانجام به ارتکاب جنایت اقرار کرد و گفت:«من مدتی قبل از مهرانه مبلغ صدهزارتومان قرض گرفتم. به‌شدت مشکل مالی داشتم و اعتیادم به مواد مخدر باعث شده بود در شرایط بغرنجی قرار بگیرم. در این میان مهرانه مرتب اصرار می‌کرد پولش را پس بدهم. هرچه توضیح می‌دادم دستم تنگ است، او روی خواسته‌اش پافشاری می‌کرد تا اینکه روز حادثه تصمیم گرفتم مهرانه را به قتل برسانم.»

متهم ادامه داد:«روز حادثه در حالی‌که مواد مصرف کرده بودم و در حالت عادی قرار نداشتم، مقابل خانه مهرانه رفتم تا با او صحبت کنم. این زن وقتی جلوی در آمد، دوباره موضوع طلبش را پیش کشید و من هم با تکه‌چوبی که در دست داشتم چند ضربه به سرش زدم و بعد هم خفه‌اش کردم. پس از آن وارد خانه شدم و شوهر و برادر او را نیز به قتل رساندم و فرار کردم. من زمان ارتکاب قتل به شدت تحت‌تاثیر موادمخدر قرار داشتم.»

متهم در ادامه تحقیقات صحنه جنایت را نیز بازسازی کرد و مراحل قانونی پرونده طی شد تا اینکه قضات دادگاه کیفری استان فارس رسیدگی به این پرونده را عهده‌دار شدند. آنها به‌زودی جلسه محاکمه جواد را برگزار خواهند کرد.
نظرات بینندگان