کد خبر: ۱۱۲۳۹۹
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

معافیت سود سپرده بانکی از مالیات

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان این که سپرده و سود سپرده‌های بانکی از مالیات معاف هستند، تصریح کرد: ‌در شرایط فعلی نرخ مالیات حقوق کارکنان بخش خصوصی بیشتر است اما یکسان سازی آن با مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی در لایحه مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، حسین وکیلی با بیان این که به سپرده‌های بانکی مالیات تعلق نمی‌گیرد، گفت: سود سپرده بانکی نیز از مالیات معاف است.

وی با بیان این که از درآمد مالیات دریافت می‌کنیم، افزود: در نقل و انتقالات بانکی، مواردی که شامل معافیت مالیاتی نشود و منجر به درآمد شود، از درآمد مالیات می‌گیریم.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی درباره یکسان سازی مالیات حقوق بخش خصوصی و دولتی، اظهار کرد: این امر در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم پیش بینی شده است اما ‌در شرایط فعلی نرخ مالیات بخش خصوصی بیشتر است.

به گفته او میزان وصولی مالیات بر حقوق بیش از دو برابر مالیات مشاغل است.

وی از عملیاتی شدن پرداخت‌های الکترونیکی خبر داد و گفت:قبوض مالیاتی نقدی شناسه پرداخت و شماره پرداخت دارند و امکان واریز مبلغ از مسیرهای الکترونیکی و اینترنتی فراهم شد.

وکیلی تاکید کرد: هر ممیز می تواند مالیات‌های پرداختی مودی خودش در کل کشور را در سیستم خود مشاهده کند لذا مؤدیان مالیاتی برای اخذ تأییدیه پرداخت نیازی به مراجعه به اداره‌های کل ندارند.
نظرات بینندگان