کد خبر: ۱۱۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

احمدی نژاد از نقد شدن سهام عدالت خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
'محمود احمدی نژاد' روز سه شنبه در آیین بهره برداری از كارخانه كنسانتره زغال سنگ كوهبنان، افزود: هیچ یك از كشورهای دنیا نمی تواند ارزش های انسانی را حاكم كند اما ملت ایران پیش قراول ارزش هایی مانند تعظیم و كرامت انسان، آزادی، عدالت،توحید و پاكی در جهان است.
 
به گزارش ایرنا، احمدی نژاد درادامه اظهارداشت:امروز این نگاه كه دولت باید همواره تصمیم گیر باشد برچیده شده است و همانطور كه ملت در انقلاب، دفاع مقدس و حفظ فرهنگ و كشور كارها را انجام داد، اقتصاد را نیز باید خود به پیش ببرد. 

وی افزود:‌ اگرچه نواقصی وجود دارد اما ملت ایران حوادث بزرگی را گذرانده كه این تحریم ها در برابر آنها عددی نیست.
 
احمدی نژاد اظهارداشت: بسیار بسیار امیدواریم كه سال های آینده سال های جهش و درخشندگی بیش از پیش ملت ایران در عرصه جهانی باشد. 

رییس جمهوری در ادامه گفت: بیان ساختن ایران ترویج یك اندیشه ناسیونالیستی و خودخواهی و خودبرتر بینی نیست بلكه شكر نعمت و ذكر مسوولیت است.
 
احمدی نژاد افزود: یك آرمان زمانی می تواند جاری، حاكم و محقق شود كه یك ملت فرهیخته پشت آن قرار گیرد، بار مسوولیت آن را بر دوش بكشد و پای آن بایستند تا بتواند آن مكتب را حاكم كند. 

وی افزود: تنها ملتی كه می تواند دیوار سیاه شب را فرو ریزد و نور خورشید را داشته باشد، ملت ایران است و این به معنای خود برتر بینی نیست بلكه نمونه ای در دنیاست.
 
رییس قوه مجریه تصریح كرد: اینها ظرفیت عظیمی است كه می تواند تمامی خرده فرهنگ ها را در خود حل كند. احمدی نژاد گفت: اگر ما بهترین پیام ها را منتقل كنیم اما یك كشور عقب افتاده باشیم، این پیام ها جذب نمی شوند.

وی خاطرنشان كرد: اگرچه باید از تمام ظرفیت های نفت و تئوری های اقتصادی، برای پیشرفت كشور استفاده كرد،اما در همه اینها باید نقطه اتكای ما منابع بومی باشد و پای خود را روی زمین بگذاریم.
 
رییس جمهوری تاكید كرد: با وجود همه منابع كشاورزی و معادن غنی كه در كشور وجود دارد باید روی پای خود بایستیم و بعد از تولیدات در حوزه های مختلف نیازها را با یكدیگر مبادله كنیم كه به دوستی ملت ها نیز منجر شود.

احمدی نژاد، افزود: باید تا هنگامی كه آفتاب، زمین و آب وجود دارد،كشاورزی داشته باشیم و به این موضوع اهمیت دهیم و البته به صنعت نیز نیاز داریم.
 
وی تاكید كرد: اما در ابتدا باید بر روی داشته های خود تكیه كنیم و مواردی را كه در خود كشور است انجام دهیم.  رییس جمهوری، گفت: اگر همه اراضی كشاورزی را زیر پوشش آبیاری تحت فشار ببریم،مصرف آب ما یك سوم می شود و با این كار می توانیم دو برابر كشاورزی و یك بخش از آب نیز كمتر از سفره های آب زیرزمینی برداشت كنیم.
 
احمدی نژاد، با اشاره به این كه كشاورزی نیاز به آب دارد، گفت: در صورت كمبود آب در این بخش نیز با وجود اتصال از دو طرف به دریا،به عنوان نمونه انتقال آب به كرمان،به آب های اقیانوس وصل شده ایم و می توانیم استفاده كنیم.  وی گفت: خداوند اگر زمین قابل كشت داده در جایی دیگر منبع آب آن را نیز داده است، اما باید نگاه ها را عوض كنیم.
نظرات بینندگان