arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۲۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

اخبار ضد و نقیض در مورد تایید یا رد صلاحیت آیت الله هاشمی/ تکذیب سفر هاشمی به قم، او در منزل است/ شورای نگهبان: اسامی را به وزارت کشور فرستادیم

با وجود اینکه برخی رسانه‌ها از ارسال اسامی تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور خبر می‌دهند، اما بر اساس کسب اطلاعات خبرنگار ما هنوز این اسامی به وزارت کشور ارسال نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


درحالیکه برخی رسانه ها مدعی ردصلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی شده اند، شنیده های خبرنگار سیاسی «انتخاب» ، حکایت از تماس های گسترده چهره های سرشناس حوزه و شخصیت های مطرح سیاسی با شورای نگهبان دارد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ، این منابع با تاکید بر آنکه «به نظر شورای نگهبان تمکین خواهند کرد» افزوده اند که در حال تماس با اعضای شورای نگهبان هستند تا نظر مشورتی خود را در مورد صلاحیت ایت الله هاشمی، به استحضار این اعضا برسانند.

منابع مطلع به خبرنگار سیاسی «انتخاب» گفته اند که با توجه به حجم عظیم تماس چهره های سرشناس ، دلسوز و باسابقه، احتمال تایید صلاحیت هاشمی قوت گرفته است.

برخی منابع با اشاره به تجدید جلسه ی شورای نگهبان در ساعت 5 بعداز ظهر ، از احتمال تغییر نظر شورای نگهبان خبر دادند.

شورای نگهبان: اسامی را به وزارت کشور فرستادیم

این درحالیست که برخی منابع موثق دیگر، همچنان بر رد صلاحیت هاشمی تاکید داشته و معتقدند، شورای نگهبان هرگز از نظر خود باز نمی گردد و قطعاً آیت الله هاشمی نیز به نظر این شورا تمکین خواهد کرد.

همچنین سخنگوی شورای نگهبان، لحظاتی پیش اعلام کرد که اسامی افراد تایید شده را دقایقی پیش برای وزارت کشور ارسال کرده است.

شورای نگهبان تا ساعت 24 امشب برای اعلام نامزدهای احراز صلاحیت شده به وزارت کشور فرصت داشت.

آیت الله هاشمی اینک در منزل خود هستند

در همین حال، رضا سلیمانی مسئول روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با «انتخاب»، سفر آیت الله هاشمی به را به شدت تکذیب کرد.

وی با بیان اینکه «انتشار این اخبار در راستای جنگ روانی برخی گروههاست»، افزود: آیت الله هاشمی اینک در منزل خود هستند.

قابل ذکر است، این خبر از سوی یک سایت گمنام منتشر شده که با استقبال رسانه های دولتی مواجه شده است.

نظرات بینندگان