کد خبر: ۱۱۲۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۲۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

بشار اسد نام پنج نفر را برای مذاکره با مخالفان اعلام کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بشار اسد نام پنج نفر را برای مذاکره با مخالفان اعلام کردمنابع دیپلماتیک غربی مدعی شده‌اند، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه ضمن تصمیم برای مذاکره با مخالفان در مذاکرات ژنو، نام پنج نفر از مقامات این کشور را ‌برای مذاکره احتمالی با مخالفان اعلام کرده است.
 
به گزارش «تابناک»، نفر اول مذاکره کننده، «وائل الحلقی»، نخست وزیر سوریه است که نام وی و چند نفر دیگر در اختیار مسکو قرار گرفته تا مسکو درباره مذاکره این افراد با مخالفان‌، با آنان تصمیم بگیرد.
 
بنا بر ‌این گزارش، علاوه بر نخست‌وزیر، معاون وی یعنی قادر جمیل هم از کسانی است که به عنوان مذاکره کننده دیگر دولت سوریه برای شرکت در این مذاکرات به مسکو ارائه شده است.
 
بناست روسیه و آمریکا در کنفرانسی که ماه آینده در ژنو برگزار می‌شود، مخالفان دولت سوریه و نمایندگان این دولت را گرد هم آورند تا به دو سال جنگ در این کشور پایان دهند.
 
منابع اروپایی می‌گویند، شاید لیست ارائه شده از مذاکره کنندگان سوری، ‌برای این که رضایت مخالفان را فراهم کنند، تغییر یاید!
 
اما در میان دولت‌های اروپایی، فرانسه اعلام کرده‌ که این نام‌ها ‌برای مذاکره از جانب دولت سوریه ‌پذیرفته نیست.
 
از اردوگاه مخالفان نیز خبر می‌رسد که آنان در روز پنجشنبه در استانبول گرد هم می‌آیند تا چگونگی مشارکت خود در کنفرانس ژنو را‌ بررسی کنند.
نظرات بینندگان