arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۴۵۶۲
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۰ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۲

شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب الله

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شورای همکاری خلیج فارس تهدید کرد حزب الله لبنان را به دلیل دخالت در درگیری های سوریه، در فهرست گروه های تروریستی قرار می دهد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک وزیر بحرینی گفت که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، حزب الله لبنان را سازمان تروریستی می دانند و تصمیم گرفته اند انجام اقدامات علیه منافع حزب الله در خاک 6 کشور عضو این شورا را بررسی کنند.

"غانم البوعینین" وزیر مشاور در امور خارجه بحرین در پایان نشست دوره ای وزیران خارجه شورای همکاری در جده گفت: ثبت نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی کشورهای جنوب خلیج فارس نیازمند جزئیات و بررسی بیشتری است.

ابوالعینین ادامه داد: شورای همکاری، دخالت حزب الله در سوریه را "دخالت مذهبی" می داند.

در بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج فارس همچنین ادعای "دخالت روبه افزایش ایران در کشورهای عربی و جنوب خلیج فارس شدند" مطرح شده است.

در بیانیه رسمی وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس نیز دخالت حزب الله در سوریه محکوم شده و از دولت لبنان هم خواسته شده است که این کشور را از درگیری ها و جنگ در سوریه، دور نگه دارد.

وزیران خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس روز یکشنبه در شهر جده عربستان سعودی نشست دوره ای برگزار کردند.

6 کشور عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات، کویت و عمان عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند.
بحرین قبل از این به طور رسمی حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تروریستی ثبت کرده بود.

سوریه از 2 سال پیش تاکنون با موجی از ناآرامی های خشونت بار روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی میان ارتش و مخالفان مسلح تبدیل شده است.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در هفته پیش گفت که اعضای این مجموعه، در درگیری های شهر قصیر سوریه، در کنار ارتش این کشور می جنگند.

در حال حاضر شمار زیادی از افراد افراط گرا، تندروی اسلامی و هوادار القاعده با ورود به سوریه، علیه دولت این کشور دست به اسلحه برده اند.
نظرات بینندگان