arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۴۷۲۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۲

غرضي به خبرنگار: چرا به ديوار نگاه مي‌كني؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سید محمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری امروز گفت: بنده تا به امروز هیچ هزینه تبلیغاتی حتی یک ریال هم نداشتم، چرا که از ابتدا اعلام کردم بنده نه ستاد دارم و نه سخنگو. من یک کارمند بازنشسته هستم و اگر شما در جایی دیدید که کسی برای من بساطی زده است بروید از وی بپرسید که آیا من را مي‌شناسد یا نه؟

این کاندیدای انتخابات در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که از وی پرسید: گفته مي‌شود، دولت یارانه‌ای را برای تبلیغات کاندیداها در نظر گرفته است، آیا شما از این یارانه استفاده کرده اید؟ گفت: چه دولت یارانه برای تبلیغات کاندیداها بدهد یا ندهد، بنده پولی دریافت نکرده ام. وی در پاسخ به این سوال که اگر این پول قانونی هم باشد دریافت نمی کنید؟ گفت: حتی اگر قانونی هم باشد نمی گیرم، من دست به پول دولت و بیت المال نمی زنم، چرا که معتقدم این پول برای فقرا است.

وی در خصوص علت حضور خود در این دوره از انتخابات گفت: احساس کردم عده ای با مطرح کردن بحث مذاکره با آمریکا به دنبال اهدافی هستند که به ضرر ملت است به همین خاطر تصمیم گرفتم در عرصه انتخابات حاضر شوم تا حرف هایم را به مردم بزنم. وی در پاسخ به این سوال که گفته مي‌شود شما در نظرسنجی‌ها جزو نفرات آخر هستید آیا ادامه خواهید داد یا خیر، گفت: من تا آخر ایستاده ام، افتخار مي‌کنم که مردم به عنوان نفر آخر بنده را انتخاب مي‌کند، یک رای هم برای من افتخار است.

خبرنگاری از غرضی پرسید شما پیش از این گفته بودید که مرید آقای هاشمی هستید، آیا در صورت حمایت ایشان از یک کاندیدا شما حاضر به کناره گیری به نفع آن فرد هستید؟ که وی پاسخ داد: یک بار خبرنگاری از من پرسید شما آقای هاشمی را از کی میشناسید و من گفتم از قبل از انقلاب چرا که یک بار پای منبر ایشان بودم و به خاطر سخنرانی خوب آقای هاشمی مرید وی شدم، بنده با ایشان تا سال ۷۶ ارتباط داشتم و از ۷۶ تا به امروز ارتباطی با آقای هاشمی نداشتم. وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما مردم به جز معیشت چه دغدغه دیگری دارند، گفت: مردم نسبت به استقلال، آزادی و جمهوریت حساس هستند، در این چند سال نسبت به برخی از این واژه‌ها غفلت شده است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود: از واژه اسلامیت غفلت شده است چرا که برخی دولت‌ها دست در جیب مستضعفان مي‌کنند و به نظر من به این خاطر دولت های قبلی اسلامی و شرعی نبوده اند. در این هنگام غرضی به خبرنگاری که از وی این سوال را پرسید گفت: شما وقتی از من سوال مي‌پرسید به من توجه کنید، من به سوال شما پاسخ مي‌دهم و شما دیوار را نگاه مي‌کنید.

همچنین این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات در واکنش به سوال خبرنگاری که در خلال صحبت های وی سوالش را مطرح کرد، گفت: شما در تمام نشست های خبری بنده حضور دارید این چه سوالی است که مي‌پرسید، به نظر مي‌رسد شاگرد خوبی نیستید و مطالبی که من مطرح مي‌کنم را متوجه نشده اید. وی در ادامه افزود: ظاهراً برخی آمده اند ایراد بگیرند، اگر مي‌خواهید ایراد بگیرید بروید در خیابان ها. این موضوعات را اگر من ۱۰ بار هم توضیح دهم فایده ندارد و از مجری خواهش مي‌کنم تا خبرنگار دیگری سوالش را مطرح کند.
نظرات بینندگان