arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۴۸۳۰
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۲

انتقاد معاون رئیس جمهور از حرف های کاندیداها علیه دولت/ بر شاخه نشسته اند و بن می برند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی با انتقاد از اظهار نظرهای برخی کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی علیه دولت گفت: برخی بر شاخه نشسته اند و بن می برند.

به گزارش مهر، حجت الاسلام میرتاج الدینی بعداز ظهر سه شنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در یاسوج اظهار داشت: گاهی برخی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در تبلیغات خود ملاحظات و مصالح کشور را فراموش می کنند.

وی بیان کرد: این افراد طوری حرف می زنند که انگار هیچ کاری در کشور نشده و آنان می آیند و کارها را انجام می دهند.

حرفهای برخی کاندیداها اعتماد مردم را از بین می برد

میرتاج الدینی با بیان اینکه اینگونه حرفها اعتماد مردم را از بین می برد، اظهار داشت: چطور مردم به شما اعتماد کنند که می توانید مشکلات کشور را حل کنید.

وی رای 24میلیونی مردم را نشان دهنده اعتماد آنان به دولت دانست و گفت: اگر گذشته را زیر سوال ببریم چطور می توان به آینده امیدوار بود.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: باید کاندیداها نکات مثبت و خدمات دولت را بگویند و برنامه خود برای اداره کشور را هم ارائه دهند.

وی با اشاره به برخی اقدامات دولت گفت: هم اکنون سالانه دو میلیارد دلار صادرات برق در کشور داریم.

میرتاج الدینی مسکن مهر، ایجاد راه، خط آهن، دستیابی به نانو تکنولوژی، فن آوری هسته ای و فضایی شدن را از جمله دست آوردهای دولت عنوان کرد و گفت: مردم هم اکنون کارهای انجام شده از سوی و افتتاح ها را می بینند.

گرانی و تورم همیشه بوده است

وی بیان داشت: گفتن اینکه هیچ کاری نشده درست نیست زیرا همین کسانی که اکنون در مسکن مهر زندگی می کنند، می بینند که چه کارهایی شده است.

معاون رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه گرانی ها همیشه بوده اما باید علت آن را دانست، گفت: هم اکنون طبق آخرین آمار میزان تورم 31درصد است.

وی با بیان اینکه اگر قدرت خرید مردم بالا رود فشار تورم کاهش می یابد، اظهار داشت: افزایش حقوق، پرداخت یارانه ها و..راهکارهای دولت برای افزایش قدرت خرید مردم است.

رئیس جمهور رابا 24میلیون رای نماینده مردم نمی دانند

میرتاج الدینی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی مقام رئیس جمهور را پایین می آورند، گفت: یک نماینده با 20هزار رای خود را نماینده مردم می داند اما رئیس جمهور را با 24 میلیون رای نماینده مردم نمی داند.

معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی افزود: اگر کل آرای مجلس را جمع کنیم نصف آرای رئیس جمهور نمی شود.

وی با بیان اینکه هیچ کس پس از مقام رئیس جمهور از پشتیبانی رهبری و مردمی برخوردار نیست، گفت: مجلس تنها رای مردم را دارد اما رئیس جمهور علاوه بر رای مردم تنفیذ رهبر را نیز دارد.

نظرات بینندگان