arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۴۹۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۲۰ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۲

توصیه آیةالله مکارم به علمای اسلام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با علمای فلسطینی مقیم لبنان، وحدت در بین مسلمانان را بسیار مهم خواند و از ایشان خواست قدر فرصت بیداری اسلامی را بدانند.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار شماری از علمای فلسطینی مقیم لبنان که به منظور شرکت در مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام به جمهوری اسلامی ایران و شهر مقدس قم سفر کرده‌اند، با بیان این که شادی شما ما را شاد و حزن و اندوه شما ما را نگران و اندوهگین می‌کند، ابراز امیدواری کردند که این گونه سفرها سبب وحدت بیش از پیش مسلمانان شوند.

ایشان وحدت در بین مسلمانان را اصلی مهم خواند و با استناد به آیات و روایاتی، از اختلاف و تفرقه به مثابه صاعقه و زلزله ای ویرانگر یاد کردند.

معظم له با بیان این که دشمنان ما مدام به دنبال ایجاد اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند، بیان داشتند: دشمنان ما بعد از زمین گیر شدن و شکست خوردن در عراق و افغانستان توطئه خود را در جهت ایجاد اختلاف بین مسلمانان و برادر کشی متمرکز کرده‌اند؛ در چنین شرایطی مسلمانان به ویژه علمای اسلام باید هوشیار باشند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به تحولات سوریه، تصریح کردند: مشکل سوریه تنها با اتحاد مسلمانان و به دست مردم خود این کشور حل می‌شود نه این که کشورهای دیگر برای آن‌ها تصمیم بگیرند؛ متاسفانه برخی از زعمای عرب روش دیگری را در پیش گرفته‌اند که هیچ نتیجه ای جز فساد و شیوع درگیری و اختلاف در بین مسلمانان نخواهد داشت.

ایشان با اشاره به حضور میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) یادآورشدند: مردم بعد از گذشت بیست و چهار سال از ارتحال ملکوتی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه از بلاد و کشورهای مختلف در سالگرد حضرت امام حاضر می‌شوند و گویی حضرت امام به تازگی دار فانی را وداع گفته‌اند و این نشانه این مطلب است که ایشان بزرگ مردی شجاع، مجاهد و مخلص بودند.

ایشان مسئله فلسطین را از مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام دانسته و تصریح کردند: بیداری اسلامی نیز افق‌های جدیدی را فرا روی امت اسلام گشوده است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مجاهدت در راه خداوند تبارک و تعالی را امری مهم ارزیابی و تصریح کردند: هر کس در راه خدا مجاهدت کند یقینا نصرت الهی نیز شامل حال او خواهد شد.
ایشان با بیان این که علمای اسلام باید هادی و راهنمای مسلمانان باشند و توطئه دشمنان را برای مردم گوشزد کنند، ابراز داشتند: امت اسلام اشتراکات بسیاری دارند و با این وجود نباید اختلاف جزیی ما سبب شادی و شعف دشمنان و استکبار شود.

ایشان تنها راه نجات امت اسلام و پیروزی در برابر صهیونیست‌ها را وحدت علمای اسلام و مسلمانان دانسته و بیان داشتند: امروز در کشورهای مختلف جهان گوش‌های بسیاری برای شنیدن مبانی اسلامی وجود دارد و باید از این فرصت ارزشمند بهره گرفت.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ابراز داشتند: اگر گرفتار اختلافات و مسائل جزیی شدیم به یقین این فرصت را از دست خواهیم داد و دشمنان ما موفق به اجرایی کردن توطئه‌های شوم خود خواهند شد و باید در روز قیامت پاسخگوی ضایع کردن این فرصت طلایی باشیم.

 در ابتدای این دیدار برخی از علمای حاضر در جلسه ضمن قدردانی از حضرت آیت الله مکارم شیرازی و بیانات ارزنده ایشان، نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در جهان اسلام بسیار برجسته ارزیابی کردند و خواستار وحدت بیش از پیش مسلمانان به منظور مقابله با نقشه‌های استکبار جهانی شدند.
نظرات بینندگان