arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۰۴۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۲ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

خواسته اوباما از بحرین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا از بحرین خواسته است تا بر اساس آنچه وی اصلاحات معنی‌دار می‌خواند، به حقوق جهانی بشر در این کشور احترام بگذارد.

فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، خواستار «اصلاحات معنی‌دار» و احترام به حقوق جهانی بشر در بحرین شد. وی این تقاضا را در دیدار با شاهزاده «سلمان بن حمد آل‌خلیفه»، ولیعهد بحرین مطرح کرده است.

اوباما در این دیدار که در کاخ سفید برگزار شد، همچنین بر اهمیت روابط بحرین و ایالات متحده و حمایت واشنگتن از ثبات و امنیت بحرین تاکید کرد.

خبرگزاری فرانسه، سلمان بن حمد آل‌خلیفه را شخصیتی میانه‌رو خوانده است که پس از ماه‌ها تنش در این کشور به‌عنوان معاون اول نخست‌وزیر انتخاب شده است.

«کایتلین هایدن»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در گزارشی که از این دیدار منتشر کرده است، تصریح کرد که اوباما بر حمایت آمریکا از ثبات و امنیت بحرین تاکید کرده است. وی همچنین احترام به حقوق جهانی بشر و گفتگو را بهترین راه برای دست‌یابی به صلح و امنیتی خوانده است که شایسته تمام شهروندان بحرینی است.

بحرین، مقر فرماندهی ناوگان پنجم آمریکاست و از سال 2011 و با آغاز موج بیداری اسلامی در خاورمیانه، شاهد اعتراضات مردمی بوده است. در طول این اعتراضات، حکومت بحرین از حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم ایالات متحده برخوردار بوده است.

مردم بحرین، خواستار رفع تبعیض و به دست آوردن حق تعیین سرنوشت خود هستند.
نظرات بینندگان