arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۷ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۲

اتهامات ضدایرانی درنامه بحرین

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : عصر ایران نوشت:

بحرین در نامه ای رسمی به دبیرکل سازمان ملل متحد مطالبی را علیه ایران مطرح کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، "جمال فارس الرویعی" سفیر بحرین در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در دیدار با "بان کی مون" دبیر کل این سازمان، نامه رسمی از سوی وزیر خارجه بحرین تسلیم او کرد.
در این نامه، "خالد بن احمد آل خلیفه" وزیر خارجه بحرین مدعی شده است "تهدیدات مستمر از زبان مقامات ایرانی، تهدیدات دشمنانه خطرناک و بی سابقه ای در روابط میان کشورها هستند چرا که حاکمیت و استقلال پادشاهی بحرین را نقض می کنند".
وزیر خارجه بحرین همچنین برخی اظهارات مقامات ایرانی درباره کشورش را "تهدیدات و دخالت های بزرگ در امور داخلی پادشاهی بحرین و خروج از قواعد فعالیت های دیپلماتیک و روابط بین المللی" دانست.
این موضع وزیر خارجه بحرین به اظهارات ماه گذشته معاون وزیر خارجه ایران درباره بحرین بود.
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه ایران به مقامات بحرینی درباره حمله به منزل مسکونی آیت الله عیسی قاسم از رهبران معترضین در بحرین هشدار داده بود.
او ضمن محکومیت قوی این اقدام نسبت به عواقب ان هشدار داده و گفته بود: برخی طرف‌ها در حکومت بحرین وارد خطوط قرمز جهان اسلام و تشیع شده‌اند و اگر از این اقدام ناشایست عذرخواهی نکنند باید در انتظار واکنشی غیرقابل انتظار باشند.
وزارت خارجه بحرین در واکنش به این اظهارات ضمن احضار کاردار ایران، نامه های اعتراض آمیزی را علیه ایران خطاب به مجامع بین المللی از جمله اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب ارسال کردند.
بحرین از دو سال پیش تاکنون با موجی از اعتراضات داخلی علیه سیاست های دولت روبه رو است. تاکنون نزدیک به 100 نفر در سرکوب دولتی اعتراضات مردمی کشته شده اند.
معترضین که از اکثریت شیعه بحرین هستند به سیاست های تبعیض آمیز خانواده سنی مذهب حاکم اعتراض دارند.
نظرات بینندگان