arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۰ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

پاس گل رسانه ملی به خانم اشتون!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سایت "الف" نوشت:

از راهروهای جام جم خبر می‌رسد که اصرار تهیه‌کنندگان برنامه دیروز امروز فردا بر برگزاری ماظره میان نمایندگان جلیلی و روحانی دردسر ساز شده و گویا برخی از کاندیداها به این رویه معاونت سیما معترض شده اند. برنامه گفتگو محور دیروز امروز فردا که پنج‌شنبه‌ها از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، شب گذشته به موضوع پرونده هسته ای پرداخت و برای این موضوع به سراغ نمایندگان دو کاندیدای پر حرف و حدیث در این زمینه رفت.

گفته می‌شود ستادهای انتخاباتی برخی از کاندیداها از جمله ولایتی و حداد عادل در نامه های جداگانه ای به این نحوه ورود صداوسیما به موضوع سیاست‌های کلان سیاست خارجی نظام اعتراض کرده و آن را مغایر با منافع ملی دانسته‌اند.

هرچقدر معاونت سیاسی سیما در اختصاص وقت و موقعیت برابر برای کاندیداها در شبکه‌های مختلف تلویزیونی رعایت عدالت را کرد که تقدیر رهبر انقلاب در سخنان ایشان در حرم امام را هم در پی داشت؛ معاونت سیما با انتخاب نمایندگان تنها دو کاندیدا عدالت رسانه‌ای رسانه ملی را نقض کرد.

در هیچ کجای دنیا بالاترین مقام‌های امنیتی فعلی و سابق یک کشور به عنوان رقیب وارد انتخابات نمی‌شوند تا در مورد ناموسی‌ترین موضوعات کشور یعنی جهت‌گیری کلان سیاست خارجی جدل کنند. پررنگ کردن این دو قطبی و داغ شدن بحث پرونده هسته‌ای نتیجه‌ای جز افشاگری و انتقادات گسترده دو کاندیدا و نمایندگانشان علیه یکدیگر ندارد و در انتها ممکن است حتی انتخابات را به رفراندوم پرونده هسته ای تبدیل کند.

در این رفراندوم بدون شک برنده خانم اشتون است و کشورهای 1+5 که مشتاقانه جدل دو نماینده سابق و فعلی ایران را به تماشا خواهند نشست و از نتایج آن در مذاکرات آتی به خوبی استفاده خواهند کرد. شاید اگر در این فضا دبیرخانه شورای امنیت در مرخصی نبود، حتما به برگزاری چنین برنامه ای به دلیل مغایرت با منافع ملی اعتراض می‌کرد. دبیرخانه‌ای که حالا خود یک طرف این رقابت پرماجرا است.

نظرات بینندگان