arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

جلیلی دعوت اتاق ایران را رد کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران گفت: با وجود اینکه پارلمان بخش خصوصی با ارسال دعوت نامه با امضای رئیس اتاق ایران به هشت کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این امکان را فراهم کرد تا با حضور در جمع فعالان بخش خصوصی برنامه ها و دیدگاه های خود را مطرح کنند اما ستاد انتخاباتی دکتر جلیلی اعلام کرد که وی در این جلسه حاضر نخواهد شد.

علی درستکار که در تشریح اقدامات اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبح اقتصاد گفت وگو می کرد، افزود: اتاق ایران با هدف رعایت عدالت و رفع هرگونه شبهه ترتیب حروف الفبایی را برای حضور کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در جمع فعالان بخش خصوصی در نظر گرفته بود که براین اساس دکتر جلیلی نخستین کاندیدایی بود که می توانست از این امکان استفاده کند.

وی با بیان اینکه اتاق ایران برای ایجاد تسهیل جهت حضور کاندیداها در پارلمان بخش خصوصی، تعیین روز و ساعت جلسه را نیز به عهده ستادهای انتخاباتی گذاشته بود، اظهار کرد: پس از ارسال دعوت نامه برای دکتر جلیلی، ابتدا عنوان شد که ایشان به دلیل تلاقی برنامه ها در اتاق ایران حضور نخواهد یافت اما با پیگیری های انجام شده، معلوم شد که آقای جلیلی از حضور در جمع فعالان بخش خصوصی استنکاف و دعوت آنان را رد کرده است.

درستکار همچنین گفت: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران از منظر مشاور حاکمیت و نظام در جریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از موضع ارائه مشورت به هر 8 کاندیدا وارد شد و در گام نخست همزمان با اجلاس هیات نمایندگان خود در اردی بهشت ماه بیانیه ای را صادر کرد.

وی ادامه داد: اتاق ایران در گام دوم و در اوایل خردادماه بسته پژوهشی «اقتصاد ایران- ارزیابی روند و برنامه عمل» که مبنای بیانیه اردی بهشت ماه نمایندگان اتاق بود را با امضای دکتر نهاوندیان برای همه کاندیداها ارسال کرد. این مجموعه شامل دوبخش «ارزیابی روند» و «برنامه عمل» است که تحلیل‌های روند فعلی اقتصاد ایران و برنامه‌های مورد نظر فعالان بخش خصوصی برای تحول در ساختار فعلی اقتصاد ایران را ارائه می‌کند.

مدیر روابط عمومی اتاق ایران افزود: اقدام بعدی پارلمان بخش خصوصی در انتخابات ریاست جمهوری تشکیل کارگروه های اقتصادی با حضور همه کاندیداها است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، مقرر شد هر هشت کاندیدا به صورت جداگانه در جمع فعالان بخش خصوصی حاضر شوند.

درستکار گفت: پس از خودداری دکتر جلیلی نسبت به حضور در این جلسات، دکتر حدادعادل و مهندس رضائی در روزهای یکشنبه  و دوشنبه هفته گذشته به اتاق ایران آمده و در جمع فعالان اقتصادی، ضمن پاسخ گوئی به سوالات آنان، دیدگاه ها و برناه های خود را نیز تشریح کردند.
به گفته وی، ساعت ده و نیم صبح فردا –شنبه- مهندس محمد غرضی در جمع فعالان بخش خصوصی حاضر خواهد شد، ضمن  اینکه اتاق ایران منتظر است تا ستادهای انتخاباتی حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و علی اکبر ولایتی نیز زمان حضور آنان در اتاق ایران را اعلام کنند.
نظرات بینندگان