arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

شمقدری: مستقیم با نامزد خاصی همکاری ندارم/ اولویت‌مان استقرار سازمان سینمایی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جواد شمقدری مهم‌ترین اولویت روزهای باقی مانده از حضورش در سازمان سینمایی را استقرار کامل این سازمان و برپایی جشنواره‌ی فیلم کودک برشمرد.

رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌و‌گویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در سازمان سینمایی بخش‌هایی داریم که هنوز ارتباطشان عملیاتی نشده بنابراین سعی می‌کنیم در این دوران باقی‌مانده این اتفاق بیافتد. ضمن اینکه رابطه‌ی بین معاونت‌ها و موسسات به بازتعریف نیاز دارد که باید اجرا شود.

وی همچنین درباره‌ی برپایی دومین جشنواره فیلم ویدیویی (یاس) گفت: زمان برپایی این جشنواره مناسب نبود و مصادف با ایام انتخابات بود. ضمن اینکه دبیر آن هم عوض شد و باید در زمان برپایی‌اش بازنگری کنیم.

شمقدری خاطرنشان کرد: استقبال خوبی از این جشنواره شد و معتقدیم جای آن در میان جشنواره‌های سینمایی خالی است و قطعا باید در زمان مناسب برگزار شود.

رئیس سازمان سینمایی درباره‌ی ارتباط این سازمان با تولید آثار مستند نامزدهای ریاست جمهوری به ایسنا اظهار کرد: برای ساخت این مستند‌ها نیازی به مجوز سازمان سینمایی نیست اما اگر بخواهند آن را در ستادهایشان توزیع کنند باید مجوز نمایش خانگی بگیرند که این موضوع را با ستاد انتخابات کشور هماهنگ کرده‌ایم و تاکنون تنها فیلم محسن رضایی برای گرفتن مجوز اقدام کرده است.

شمقدری با رد همکاری‌اش با یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: به صورت مستقیم همکاری ندارم و تنها پسرم فیلم سعید جلیلی را کار کرده است.
نظرات بینندگان