arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۱۵۳۴۳
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۲ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۲

توقف والیبالیست‌های ایران در برابر روسیه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: تیم ملی والیبال ایران در ست نخست دیدار خود برابر روسیه از رقابت‌های لیگ جهانی تن به شکست داد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین گامش در لیگ جهانی 2013 برابر روسیه به میدان رفت که در ست نخست با نتیجه 25 بر 21 تن به شکست داد.

ست نخست: 25 بر 21 روسیه

بازی را روس ها آغاز کردند. سعید معروف، فرهاد ظریف، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، آرمین تشکری و محمد موسوی نفرات اصلی و آغاز کننده مسابقه برای ایران بودند و نخستین امتیاز مسابقه را نیز بدست آوردند؛ شهرام محمودی نخستین امتیاز آور ایران در لیگ جهانی بود. سورمه‌ای پوشان ایران بازی را خوب آغاز کردند و گام به گام برابر حریف سرخ پوش پیش می‌رفتند اما در ابتدا کمی استرس در بین ملی‌پوشان دیده می‌شد اما این وضعیت خیلی زود با برتری امتیازی ایران به پایان رسید.

ملی پوشان دریافت‌های خوبی داشتند اما سرعت آبشارهای حریف بسیار بالا بود. روسها با استفاده از سرعتی‌زن 218 سانتی متری خود (دمیتری موزیریسکی) امتیازآوری می‌کردند اما ایران فاصله یک امتیازی‌اش را حفظ می‌کرد. ملی پوشان عملکرد پایاپایی برابر قهرمان المپیک 2012 داشتند و در اکثر دقایق برتری یک امتیازی خود را نیز حفظ می‌کردند.

در پایان ست اول عملکرد شهرام محمودی و محمود موسوی چشمگیر بود. این دو بازیکن با فضا‌سازی سعید معروف دفاع روس‌ها را دچار مشکل کرده بودند و ایران را 16 بر 14 پیش انداختند. ایران در ادامه مسابقه با دفاع مناسب و دریافت‌های دقیق حریفش را کنترل می‌کرد. در مقابل نیز روس‌ها به دنبال فضا سازی بودند تا با عبور از دفاع ایران بتوانند فاصله امتیازی را کاهش دهند اما در این نبرد ایران موفق بود و 21 بر 18 از حریفش پیش افتاد؛ ولاسکو از عملکرد شاگردانش راضی بود و آنها را به تمرکز بیشتر فرا می‌خواند.

اشتباه ارنج تیم ملی باعث شد روس ها اختلاف امتیازی را به حداقل برسانند و از ایران پیش بیفتند. روس‌ها در شرایطی که سه امتیاز از ایران عقب بودند 24 بر 21 پیش افتادند و در نهایت با دفاع آبشار فرهاد قائمی 25 بر 21 به پیروزی رسیدند.

نظرات بینندگان